Celý tým se tak poprvé sešel ve středu v 9.30 dopoledne. Trenéru Janu Baránkovi žádná omluvenka nepřišla. V kabině se hlásily i nové tváře – Tomáš Jursa z Teplic a hranický Adam Kušner.

Prvně jmenovaný se domluvil s opavským klubem na tříleté smlouvě. Kušner, jenž doposud působil v divizi, bude zatím v Opavě hostovat do konce sezony. Bude mít tak čas trenéry o svých kvalitách přesvědčit.

„Dal jsem výpověď v práci. Vsadil jsem všechno na jednu kartu. Chci se v Opavě prosadit, mám na to půl roku," podotkl útočník Adam Kušner.

O místo v áčku budou také bojovat dva hráči z béčka - Stanislav Lavrovič s Pavlem Macíčkem a také talentovaný dorostenec Jakub Janetzký. „Všichni tři mají potenciál jít nahoru. Záleží na nich, jak se ke své šanci postaví," poznamenal opavský kouč.

Na oficiálním zahájení chyběl generální manažer Alois Grussmann, který stále s bolavou kyčlí leží v ostravské fakultní nemocnici. Následně se celý tým přesunul na umělou trávu do Kylešovic.

„Máme před sebou klasickou zimní přípravu na jarní část s tím, že nebude tak dlouhá jak loni, kdy jsme byli ještě ve třetí lize. Tři měsíce byly ubíjející. Nyní máme na to sedm týdnů, nebudou velké rozdíly mezi letní a zimní přípravou. Spíše půjde o počasí," řekl trenér Jan Baránek.

Opava má před sebou celou řadu přípravných duelů se zajímavými soupeři. První prověrka na Baránkovu družinu čeká už v sobotu, kdy Slezané na umělé trávě v Kylešovicích nastoupí proti béčku Slovácka. Zápas má výkop ve 13 hodin.

Program přípravných zápasů
10. ledna: Opava - Slovácko B (13.00)
14. ledna: Ruch Chorzów - Opava (16.00)
17. ledna: Bielsko Biala - Opava (11.00)
24. ledna: Karviná - Opava (11.00)
28. ledna: Žilina - Opava (15.00)
31. ledna: Senica - Opava (11.30)
4. února: Frýdek Místek - Opava (10.30)
7. února: Opava - Hlučín (10.00)
11. února: Skalica - Opava (11.00)
14. února: Opava - Rybnik (13.00)
21. února: Opava - Prostějov (10.00)
28. února: Opava - Zvolen (17.00)