„V pondělí mi volal pan Starka a lákal mě do Příbrami. Během dneška se mám rozhodnout a ozvat se mu, kdy se k týmu připojím," řekl v úterý dopoledne Zbyněk Pospěch.

„Nabídka z Příbrami je lákavá, je to liga a určitě i o lepších financích, ani po fotbalové stránce by to nebylo špatné," pokračoval důrazný útočník. „Sice v Opavě nemám ještě nic podepsané, vše bude dotaženo nejspíše ve středu, ale s panem Hájkem jsme si dali slovo.

Beru ho za férového člověka. Proto zůstanu v Opavě, chci klukům pomoci, navíc mi umožnili s týmem trénovat," zdůraznil Zbyněk Pospěch. „Chci se ke klubu zachovat férově, věřím, že on se tak zachová ke mně," dodal.

Poprvé v letošní sezoně by za Opavu mohl nastoupit v sobotu proti prvnímu Sokolovu. „Moc bych si to přál, vše závisí na tom, kdy dojde má transfer karta z Německa. Vedení opavského klubu pracuje na tom, aby se to stihlo," poznamenal útočník se 192 prvoligovými starty na kontě.

Otázkou ale je, jak se na něm projeví dlouhá zápasová pauza, která byla zaviněná vleklým zraněním. „Na utkání se těším, jak na tom budu herně nebo fyzicky, nedokážu říci. Věřím, že zkušenostmi mohu týmu pomoci. Ať nastoupím od začátku, nebo v průběhu zápasu, chci být platným hráčem," svěřil se Zbyněk Pospěch.

Když před půldruhým rokem opouštěl pražskou Duklu s vizitkou velkého kanonýra, čekalo se, že v německém Cottbusu vydrží déle než rok. „Angažmá nezačalo špatně, podzim nám vyšel. Klub útočil na postup do druhé Bundesligy, byli jsme třetí, dařilo se i mi. Jenomže na jaře jsem se zranil, měl jsem problémy se svalem.

Nemohl jsem hrát, týmu se přestalo dařit a v tabulce se začal propadat. Byl jsem jejich největším transferem, dohodli jsme se na ukončení, společně se mnou skončili i další hráči. Nakonec jsem se rozhodl vrátit," pokračuje autor sedmapadesáti ligových gólů v povídání.

Poté, co se dal zdravotně dohromady, začal trénovat s Opavou, následně zamířil na Kypr, do týmu Ethnikos Achnas. „Domluvili jsme se na smlouvě, tu jsem i podepsal. Pak jsme ještě dolaďovali podmínky, na kterých jsme se nedohodli. S ředitelem klubu jsme se nakonec džentlmensky rozešli a já se vrátil zpátky," řekl bývalý hráč Liberce, Slovácka, Slavie, Dukly, Brna, který rok strávil i v norském Odd Grenladnu a za sebou má také působení ve slovenské Petržalce.

K tomu, zda bere opavské angažmá jako odrazový můstek zpět do ligy, řekl: „Mohl jsem jít do ligy už nyní, kdybych kývl Příbrami. Opavě chci pomoci a zase začít hrát fotbal. Uvidíme, co bude v zimě."