Tomáš Jursa se zranil už na předzápasové rozcvičce, Petr Vašek během druhého poločasu, přesněji v třiapadesáté minutě po souboji s Petráněm.

Z pohledu na hřiště mrazilo, zkušený gólman se svíjel ve velkých bolestech, nakonec opouštěl trávník na nosítkách. „Petr dostal koňara do levého stehna. Má rupturu ve svalu a krevní sraženinu," řekl opavský masér Tomáš Andrés.

Aktuální informace z opavského klubu směrem k Petru Vaškovi jsou příznivé. „Ve středu jede Petr do Kroměříže k Zdeňkovi Novotnému, který mu sraženinu vytáhne. Pokud vše půjde dobře a noha bude fungovat, mohl by být na sobotní zápas připraven," podotkl masér SFC.

Horší na tom je Tomáš Jursa, kterého čeká minimálně dvoutýdenní pauza. „Vyšetření ukázala, že má silně natažený zadní stehenní sval. Dva týdny bude muset na fotbal zapomenout," uzavřel Tomáš Andrés.

Naopak do sestavy by se mohl vrátit Jakub Janetzký, který začal v pondělí s tréninkem. „Už bych měl být v pořádku, dobral jsem antibiotika. Fotbal mi hodně chyběl," pravil sedmnáctiletý fotbalista, jenž kvůli podezření na příušnice se musel omluvit i z reprezentační osmnáctky pro Slovakia cup.