Devatenáctka Opava brala s Klokany bod

Opava /FOTOGALERIE/ – V divokou přestřelku se změnilo utkání dorostenecké ligy mezi Opavou a pražskými Bohemians. Oba týmy nakonec braly remízu 3:3.

7.10.2014

Slezský FC Opava U19 - Bohemians 1905 U19 3:3Foto: DENÍK / František Géla

Utkání začalo nabírat na obrátkách od prvních minut. Ve 12. minutě zahrál jeden z hostujících hráčů ve vápně rukou a sudí Hájek nařídil penaltu, kterou Rolný proměnil – 1:0.

Domácí se ale dlouho neradovali. O čtyři minuty později přišel centr a hostující kapitán Fotr vyrovnal. Následně mohli mít dobrou možnost ke skórování domácí, bohužel Janetzký dostal balon na paty.

To Klokani byli úspěšnější. Po zaváhání brankáře Kotaly střílel k tyči Kostka – 1:2. Opavští se hned tlačili do vyrovnání, po centru Vicherka měl k němu blízko Adamovský, jenomže trefil jen tyč Bartůněkovy svatyně. Ve 37. minutě kopal za domácí rohový kop Rolný. Odražený balon se dostal k Tesaříkovi a ten prostřelil všechno, co mu stálo v cestě – 2:2.

Čekalo se, co přinese druhý poločas. Hned po jeho dvou minutách vyrobila opavská defenziva chybu a Kostka ji potrestal – 2:3. V 53. minutě mohli vést Klokani už o dvě branky, ale Grohmanna vychytal Kotala.

Opava odpověděla střelou Vicherka nad. Devět minut před koncem kopali opavští rohový kop, první pokus byl odvrácen, druhý už ne a Vicherek vyrovnal.

„Výborné utkání z obou stran," začal zápas hodnotit trenér Opavy Alois Skácel. „Jsem rád, že se nám podařilo vždy vedení soupeře dotáhnout. Máme mladší tým než soupeř, a to bylo znát. Třeba třetí gól jsme inkasovali kvůli naší nezkušenosti," řekl ještě šéf opavské lavičky.

Slezský FC Opava U19 - Bohemians 1905 U19 3:3 (2:2)
Branky: 12. Rolný. 37. Tesařík, 81. Večerek – 16. Fotr, 24. a 49. Kostka. Rozhodčí: Hájek – Sedláček, Vejtasa. ŽK: Rolný – Kostka, Káš, Fotr. Diváků: 101
Opava: Kotala – Keller, Tesařík, M. Helebrand, Vitoul – Rolný, Janetzký, Vicherek (67. Berger), Češek, Adamovský (76. Kirschner) – A. Helebrand (52. Večerek). Trenér: Alois Skácel

7.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.