Přitom nic jednoznačného to dlouho nebylo. Opavští sice hostující tým přehrávali, ale vyložené šance si nevytvářeli. Po dvaceti minutách se pěkným průnikem prezentoval Večerek, poslal do vápna přízemní centr, na který si z druhé vlny naběhl Berger, jenže bez přípravy vypálil nad bránu.

O chvíli později přišel pro domácí omladinu nepříjemný šok. Po standardce Kroměříže vznikl v opavské šestnáctce velký závar, ale ani po třech střelách nemohli hosté zvednout ruce nad hlavu. Radovali se až poté, co Berky na čtvrtý pokus dorazil míč do sítě – 0:1.

Slezané se kousli, přidali na aktivitě a okamžitě začali zaměstnávat hostující obranu. Do zajímavé pozice před bránou se s míčem dostal Berger, adresoval jej Adamu Helebrandovi, jenže ten jej měl na dlouhou nohu. Když už se zdálo, že první půli ovládnou Hanáci, vybojoval Košárek roh, po kterém se hlavou i s přispěním brankové konstrukce šťastně trefil Adamovský a bylo srovnáno.

Po změně stran nejprve Opava přežila dvě slibné šance hostů, začala diktovat tempo hry, a pak to přišlo. Po hodině hry zkusil štěstí střídající Vitoul, brankáři Ungerovi prošel balon do sítě, a domácí vedli. Uběhlo sotva šest minut, po pěkné kombinaci do zakončení pronikl Adam Helebrand a k tyči neomylně skóroval – 3:1.

V závěru pak ještě Kroměříži přibalil na cestu čtvrtý gól Korbel a bylo hotovo. Devatenáctka Slezského FC tak podruhé v řadě zvládla baráž a nejvyšší dorosteneckou soutěž si zahraje i v příští sezoně.

Slezský FC Opava U19 – SK Hanácká Slavia Kroměříž U19 4:1 (1:1)
Branky: 44. Adamovský, 67. Vitoul, 73. A. Helebrand, 89. Korbel – 24. Berky. Rozhodčí: Marek – Hájek, Peřina
Opava: Lasák – Košárek (46. Vitoul), Farský, Češek, M. Helebrand – Adamovský, Rolný, Janetzký (69. Rychlý), Berger, Večerek – A. Helebrand. Trenér Alois Skácel