Úvodní dvacetiminutovka nabídla vyrovnaný fotbal a do vedení mohla jít slezská omladina. Z velkého závaru před bránou Plzně ale Opavští vytěžili jen dvě střely do pravé tyče. Uběhlo sotva osm minut a branková konstrukce se otřásla na druhé straně po ráně Haška.

Ve 28. minutě si domácí vypracovali slibnou příležitost, Adamovský dostal míč ideálně do běhu, ale jeho střelu hostující brankář Juraš nohama vyrazil.

Na druhé straně to ranou ze střední vzdálenosti zkusil plzeňský kapitán Polom, jenže opavský gólman Lasák výborně zasáhl. Deset minut před koncem prvního poločasu se domácí dočkali. Míč se po rohovém kopu snesl na zadní tyč, kde byl připravený stoper Farský a poslal Opavu do vedení.

O to mohl Slezský FC přijít v samém závěru první půle, kdy hosté dostali brankáře Lasáka mimo hru a na brankové čáře jej musel zastoupit Češek, který odkopl míč do bezpečí.

Po změně stran začali Opavští skvěle. Už po dvou minutách druhé poloviny zápasu využil další roh obránce Matěj Helebrand, který hlavou překonal Juraše podruhé. Pak zahrozila i Plzeň po další ráně Poloma, ale Lasák byl znovu připraven.

Naopak 59. minuta byla ve znamení další opavské radosti. Míč po rychlém brejku Opavy skončil u střídajícího Večerka, který si obhodil obránce a chladnokrevně propálil Juraše – 3:0. Po hodině hry mohla Viktorka snížit, jenže Petr jen orazítkoval tyč.

Hosté zvýšili obrátky a domácí měli problémy, vše ale stíhal hasit skvělý Lasák v bráně. Povídat by o tom mohl jak Polom, tak střídající Svoboda. Naopak v závěru mohl přidat do plzeňské sítě čtvrtý zásah Rolný, ale odražený balon napálil jen do klece za hostující bránou. Mrzet ho to ale nemuselo, Opava totiž vyhrála druhý ze tří jarních zápasů.

Slezský FC Opava U19 – FC Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)
Branky: 35. Farský, 47. M. Helebrand, 59. Večerek. Rozhodčí: Machálek – Jantoš, Vidlička. ŽK: Rolný – Hašek

Opava: Lasák – Vitoul, Farský, Češek, M. Helebrand – Berger, Košárek (46. Večerek), Rolný, Janetzký, Adamovský (90. Keller) – A. Helebrand (86. Rychlý). Trenér Alois Skácel
Plzeň: Juraš – Novák (66. Skála), Brožík, Petr, Krušina –Provod (46. Teršl), Polom, Průcha, Dolejší (65. Svoboda), Hašek – Kroutil (65. Havel). Trenér Jiří Žilák

Jan Šimek