První poločas příliš zajímavých momentů nenabídl. Sparta se překvapivě před gólmana Godulu nedostávala. Jedinou možnost, která stála za zmínku, měli Letenští ve 32. minutě. Na centr z levé strany si naběhl Bederka, jehož nebezpečně vzhlížející hlavička skončila vedle branky. Pět minut před poločasem vyškolil dva protihráče u lajny Uvíra, odcentroval před branku, kde se dostal k míči Pavlíček a prostřelil brankáře Hrdinu.

Čekalo se, že po přestávce hosté zaberou. Trenér Holoubek dokonce sáhl ke dvojímu střídání, jenomže po pěti minutách hry přišel na druhé straně centr Rolného a Pavlíček přesnou hlavičkou zvýšil na 2:0. Opava hrála dobře a to hlavně v defenzivě. Nebezpečné byly její brejky. V 55. minutě kopal Dřizgevič přímý kop, a při Spartě stálo štěstí. Domácí obránce trefil boční síť.

O pět minut později tentýž hráč se už mohl radovat. Z dalšího trestňáku nedal Hrdinovi šanci. Favorit byl na kolenou. V 72. minutě mohl utkání zdramatizovat Hašek, jenomže jeho střelu vytlačili domácí zadáci na rohový kop. Dílo zkázy bylo dokonáno v 76. minutě. Střídající Bořucký zahrál chytře rohový kop, kdy míč posadil na hlavu Dřizgeviče a ten upravil na konečných 4:0.

„Utkání nám vyšlo po všech stránkách. Kluci byli na Spartu dobře připraveni, měli instrukce, jak hraje, všechno plnili. V momentě kdy ji necháváme nakopávat, necháváme ji hrát dlouhé balony, je Sparta zranitelná. Jen mě mrzí, že jsme obdobně nezahráli v Liberci, který praktikoval stejnou hru," ohlédl se za utkání opavský trenér Vladimír Skalba.

Slezský FC  Opava – Sparta Praha 4:0 (1:0)
Branky: 40. a 50. Pavlíček, 59. a 76. Dřizgevič. Rozhodčí: Tacina - Gallo, Viščor. ŽK: Šíma. Diváků: 220

Opava: Godula – Schuster, Morong, Bubeník, Dřizgevič – Pavlíček, Macíček – Machuča (72. Bořucký), Rolný (89. Zezulka), Lavrovič – Uvíra (79. Hartmann). Trenér Vladimír Skalba
Sparta Praha: Hrdina – Hrdina – Bělčický, Vokoun, Bederka, Březina (46. Kadlec) – Záviška (68. Nečas), Čavoš, Sulovský, Mejdr (46. Hašek) – Skopec, Šíma. Trenér David Holoubek