Naprostým ternem bylo angažování střelce Jana Martinky. Předtím nastupoval za Petřkovice v krajském přeboru, ale kvůli pracovnímu vytížení musel vzít zavděk hostováním v nižší soutěži. V dresu Šilheřovic prokázal své kvality, během podzimní části nasázel jedenáct branek a stal se nedílnou složkou mužstva, které je v soutěži aktuálně druhé.

„Tohoto hráče chceme jednoznačně udržet a asi se nám to i podaří. Honza je chladnokrevný střelec a velice rychlý hráč. Pracuje v Praze a doma je pouze o víkendech. Právě z toho důvodu nemohl působit v krajském přeboru, jelikož by nestíhal tréninky," poznamenal předseda šilheřovického klubu Štěpán Kopia.

Vyřešeno by mělo být také hostování Tomáše Voznicy. Ten se dokonce posunuje do pozice hrajícího asistenta trenéra a na této pozici nahradí Martina Hudečka, jenž v klubu skončil.

Postupu by se v Šilheřovicích rozhodně nebránili, i když myšlenky tímto směrem ještě upínat nechtějí. Přece jenom chybí odehrát celá jarní část. „Proto ten fotbal také hrajeme. Je to ale hodně předčasná věc. Uvidíme, jak se sezona bude vyvíjet dále," pokračoval.

Mužstvo už má za sebou i první přípravný zápas. Na umělce v Hlučíně si snadno poradilo s Koblovem 8:2. V dalších utkáních se Šilheřovice potkají s Bílovcem, Heřmanicemi, Vřesinou u Opavy a Svinovem. Možná se podaří domluvit i duel s Markvartovicemi.