FOTBAL: Slavkov B - Otice 3:5

Slavkov - Rezerva Slavkova nezopakovala čtvrteční vítězství 3:2 ze Žimrovic a v okresním derby s Oticemi prohrála 3:5.

15.5.2009

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Hned v úvodu se mohli ujmout vedení domácí. Bajgar však inkasoval příliš těžkou přihrávku, kterou nezpracoval. V jednadvacáté minutě se otvíralo skóre. Přízemní centr zprava podjel brankáři Kunzovi pod rukou a Valeček měl při dorážce snadnou úlohu.

O šest minut později vedli hosté už o dvě branky. Otický kanonýr Valeček si naběhl na dobrou přihrávku mezi dva obránce a neomylně zakončil. Prakticky záhy přišla chyba v defenzivě Slavkova, kterou potrestal opět kdo jiný než Valeček.

Domácí stihli ještě do poločasu snížit. Ve vápně hostí se balon poodrážel až ke Gavendovi a ten z pětky přehodil gólmana. Ve druhé půli nejprve přišel na řadu ve fotbale málo vídaný moment. „V šestáctce Otic byl jeden z hostujících hráčů zasažen míčem. Hlavní rozhodčí se domníval, že šlo o ruku a ukázal na značku pokutového kopu. Po domluvě s pomezním však své rozhodnutí odvolal,“ popisoval trenér Slavkova Martin Greipel.

Obě mužstva stačila v poslední čtvrthodině celého zápasu přidat po dvou gólech. Nejdříve se trefil Draisaitl. Po něm z voleje uklidil do sítě prudký centr Víchy Bajgar. Škrobánek sice zvyšoval na 5:2 pro Otice, jenže Bajgar stačil hlavou ještě prohru Slavkova zmírnit.

„Podle mého názoru vyhrály Otice zaslouženě. Dokud hráči nebudou dodržovat taktické pokyny, nemůžeme pomýšlet po úspěchu. Soupeř byl běhavější a asi chtěl více vyhrát,“ soudil Martin Greipel.

„Pro diváky se jednalo o velmi pěkný zápas, který splňoval parametry derby. Šance byly na obou stranách. Hrálo se nahoru dolů. Nám to tam padalo více a těší mě, že Valeček po zápase ve Velkých Heralticích zaznamenal druhý hattrick po sobě,“ chválil trenér Otic Marek Luzar.

Slavkov B - Otice 3:5 (1:3)
Branky: 42. Gavenda, 79. a 82. Bajgar – 21., 27. a 35. Valeček, 76. Draisaitl, 80. Škrobánek

Sestava Slavkova: Kunz – Kapitán (12. Cahel), Marek, Schneider, Šenk – Pavelek (75. Vícha), Binder, Mrůzek, Rohovský – Gavenda (81. Bodnár), Bajgar
Sestava Otic: Kořistka – J. Byrtus, Potíž, Poledník (20. M. Byrtus), Dlouhý – Cupák, Škrobánek, H. Luzar, Dzierža (66. Kostera) – Draisaitl (86. Rezner), Valeček

Z nemocnice zbyly jen střípky

Kdysi vyhlášená nemocnice ve Vítkově už řadu let nefunguje. Alespoň ne tedy tak, jak byli lidé zvyklí. Nemocniční oddělení nahradily odborné ambulance či léčebna dlouhodobě nemocných (LDN).

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

Hasiči sundávali ve Skřipově vyčerpaného dělníka z lešení

Tým zdravotnické záchranné služby spolu s jednotkou Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Bílovci zasahoval v sobotu 21. října dopoledne ve Skřipově.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.