Zápas byl od úvodních minut poměrně vyrovnaný. Ve 12. minutě šli domácí po hrubé chybě obrany Velké Polomi do vedení. Jeden z ostravských hráčů prostřelil z rohu velkého vápna vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

V 16. minutě zaútočili rovněž hosté a bylo vyrovnáno. Po centru z pravé strany do pokutového území domácích si naběhl před branku Chudoba a přesnou hlavičkou nedal brankáři Slovanu šanci. Hosté pak měli až do závěrečného hvizdu prvního dějství místy až drtivou převahu.

Tu ale nedokázali vyjádřit gólově. Obrovskou šanci měl například polomský Kopřiva, který upaloval sám na brankáře Ostravy, ale jeho střela jen těsně minula domácí svatyni.

Také po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Hosté měli převahu a uzamkli Ostravu na její polovině. Domácí se povětšinu času bránili náporu Velké Polomi a na vážnější ohrožení hostující branky se nezmohli. V 52. minutě po nádherné akci přehodil brankáře domácích lobem Kopřiva a poslal hosty do vedení.

V dalších minutách se zápas notně přiostřil. K vidění byla celá řada tvrdých zákroků, které byly po právu oceněny žlutými kartami. V 80. minutě přišla největší šance domácích na vyrovnání. Na malém vápně se ocitl zcela sám jeden z ostravských hráčů, který vzápětí tvrdě vypálil. Kozelský v brance hostí ale perfektním zákrokem své mužstvo podržel a uhájil tak pro Velkou Polom tříbodový zisk.

V samém závěru měl být ještě po přistrčení vyloučen domácí gólman, ale rozhodčí nechal jeho extempore bez povšimnutí. „Jsem rád, že se nám v těžkém utkání podařilo zvítězit,“ řekl spokojeně velkopolomský Emil Chudoba.

Slovan Ostrava - Velká Polom 1:2 (1:1)
Branky Velké Polomi: Chudoba, Kopřiva
Sestava Velké Polomi: P. Kozelský – Ludvík (86. Musial), Popek, J. Sztefek, Malík – Bitta, Pončík, Chalachán (68. M. Kozelský), Chudoba – Kopřiva (75. Radhouzký), P. Sztefek

(sel)