Bohužel osud se s dolnobenešovským mužstvem nemazlil. Sezona ještě ani nezačala a tým dostal těžké direkty. Vážná zranění vyřadila ze hry kapitána a špílmachra týmu Michala Juchelku, střelce Richarda Husovského, které brzy na nuceném odpočinku doplnil pilíř defenzivy Michal Spruch.

„Nečekal jsem, že absence těchto hráčů bude pro nás tak citelná," přiznal trenér Dušan Christoph. „Rozpadla se nám osa týmu, tím trpěli i ostatní hráči, najednou našim útočníkům neměl kdo nahrávat," pokračoval dolnobenešovský stratég.

Čekalo se, že Benešov sáhne po posilách, nestalo se. „Zbytek mužstva se rval statečně, za to zaslouží pochvalu," podotkl Christoph.

Se sedmnáctibodovým ziskem až tak spokojený není. „V našich silách bylo získat bodů více. Bohužel byly zápasy, ve kterých nás zradila koncovka. Bylo až nepochopitelné, co všechno jsme byli schopni zahodit," kroutí hlavou trenér.

„I tak si myslím, že sedmnáct bodů je dobrou výchozí pozicí pro jarní část soutěže. Věřím, že na jaře budeme všem našim soupeřům konkurenceschopným soupeřem. Když už se ohlédnu zpět, tak během podzimu nás až na Přerov nikdo nepřehrál," dodal Dušan Christoph.

Trenér si nepřipouští, že by tým mohl mít na jaře sestupové starosti. „Musíme zvýšit konkurenci v týmu. Věřím, že máme na to, abychom se v tabulce posunuli směrem nahoru," dodal.

Přípravu na jaro začnou v Dolním Benešově čtrnáctého ledna. Žádné velké změny v kabině se nedají očekávat. „Dvěma hráčům končí hostování, a to Jakubu Švrčinovi a Romanu Brunclíkovi. O oba kluky máme zájem, oni taky by se nebránili další spolupráci. Chci mít jasno do patnáctého prosince," podotkl Dušan Christoph.

Pokud by Benešovu zamával Jakub Švrčina, měl by trenér problém s obsazením brankářského postu. „Přesně tak, dá se říci, že během podzimu jsme hrávali bez dvojky," svěřil se trenér. Švrčina je brankářem Karviné a o jeho služby stojí Vítkovice.

„Každopádně už jsem se poohlížel po náhradě. Přece jenom brankářský post je klíčový," konstatoval Dušan Christoph, který chce posílit i ostatní posty. „Hráče vytipované mám, někteří byli už i osloveni, prozrazovat konkrétní jména ale zatím nemá smysl, „pronesl kouč.

V průběhu přípravy by mohli začít trénovat i marodi. Michal Spruch je už v přípravě dva týdny. Michal Juchelka jezdí na rotopedu a začal i s lehkým výklusem. „Nechceme nic uspěchat, navíc v zimě nebudou terény ideální," uvědomuje si šéf benešovské lavičky.

Nejlepším střelcem podzimu v barvách Dolního Benešova byl se šesti góly Jan Radek, čtyřikrát se trefili Dominik Klinger a Filip Labuda. Právě od posledně jmenovaného se čekalo více. „Nechci Filipa omlouvat, ale v týdnu byl v Praze, a tak trénoval jen v pátek, což se projevilo na jeho výkonnosti, avšak na jaře to bude lepší," uzavřel Dušan Christoph.