Zápas, jenž se hrál v Praze na Strahově, měl dramatické vyvrcholení, mladí sparťané se v 90. minutě ujali vedení 2:1, znovu a definitivně však o něj přišli ve třetí minutě nastaveného času.

Soutěž pod článkem

Severomoravany poslal do výhody už v páté minutě Prokeš, jenž prostřelil gólmana Švengera. Spartě B se podařilo ještě do přestávky vyrovnat díky Jiroušovi, kterého přesným centrem našel Aimen Belaid. Jirouš nastoupil v útoku společně se zkušeným Doškem.

Po změně stran Pražané vystupňovali svůj tlak s cílem zápas rozhodnout ve svůj prospěch, nebyli však sto překonat vynikajícího brankáře Kosmála. Mladí sparťané si schovali svůj úder až do 90. minuty a byli u toho oba střídající útočníci Třešňák s Putzem.

Prvně jmenovaný si ve vápně připravil míč ke střele, již Kosmál vyrazil jen k Putzovi a ten poslal Spartu B do vedení. Hlučín přesto nesložil zbraně, v nastaveném čase si vynutil roh a Javorek hlavou srovnal skóre na konečných 2:2. Sparta B tak ani na čtvrtý pokus v nové sezoně na Strahově nedokázala zvítězit.

Sparta Praha B – FC Hlučín 2:2 (1:1)
Branky: 35. Jirouš, 90. Putz – 5. Prokeš, 90. (+3) Javorek. Rozhodčí: Benedikt – Zlámal, Mencl. ŽK: A. Belaid, Droppa, Smetana – Dohnálek. Diváci: 176

Sparta B: Švenger – Droppa, Košut, Hejda, Kuncl – Smetana, Folprecht, A. Belaid (70. Divíšek), Glaser – Jirouš (86. Třešňák), Došek (76. Putz)
Hlučín: Kosmál – Bogdaň, Žižka (66. Zelinka), Švrček, Prokeš – Javorek, Koubek (43. Sokol), Juřátek, Dohnálek – Dobeš, Hrtánek (74. Čelůstka)
Soutěž o vstupenky na fotbal

Hlučínské fotbalisty čeká ve středu pohárový zápas s Teplicemi. Pro místní klub i fanoušky to bude zajisté velký svátek. Vedení klubu ve spolupráci s Opavským a hlučínským deníkem vypsalo na tento duel soutěž o pět vstupenek.

Otázka je jednoduchá a zní: Koho naposledy porazil Hlučín v poháru? Odpovědi zasílejte do úterý 22. září, do 10 hodin na email: sport.opavsky@denik.cz nebo formou SMS zpráv na tel: 606 666 503. U odpovědi je třeba napsat i jméno a příjmení. Jedna vstupenka má hodnotu 100 korun.