I když v prvním poločase přítomní diváci branku neviděli, domácí si vytvořili dvě velké příležitosti. Ve vápně se ocitl sám hrající trenér Dušan Christoph a také jeho spoluhráč Daniel Heger. Oba však své střely namířili nad.

„V první půli se hrálo hlavně na hostující půlce, ale až na zmíněné dvě příležitosti ani jedno z obou mužstev nic výraznějšího nevyprodukovalo,“ prozradil trenér Štítiny Christoph. Těsně před hodinou hry se ale krásně uvolnil Kožušník a nedal brankáři šanci – 1:0.

O několik desítek vteřin později se však začínalo znova. Domácí ztratili na polovině hřiště balon, Litultovice přešly do rychlého kontru a Halška musel v šestnáctce faulovat. Rezultátem byla penalta, kterou proměnil Honig. Záhy ale Štítina opět vedla. Centr ze standardky našel hlavu Kostky a domácí se radovali. „Následovalo relativně hluché období, kdy se na hřišti nic důležitého nedělo,“ popisoval okamžiky po druhé brance Štítiny její kouč Dušan Christoph.

Poslední gól se dostavil až v nastavení. Daniel Heger byl ve vápně hostí podražen a Halška ze značky pokutového kopu poslal míč do sítě. Štítina – Litultovice tedy 3:1. „Myslím si, že se jednalo o velmi těžký zápas. My se potýkáme s ohromnou marodkou, takže si vítězství vážíme. Měli jsme však více šancí a naše vítězství je zasloužené. Musím ovšem vyzdvihnout výkon soupeře, který nehrál špatně,“ dodal Christoph.

„V tomto zápasu jsme byli outsideři. Náš tým hrál v rámci možností. Bohužel v útoku jsme byli bezzubí. Hodně se snažil hlavně Šumbera, ale nikdo jej moc nepodpořil,“ soudil trenér hostí Tomáš Leifert.

Štítina - Litultovice 3:1 (0:0)
Branky: 57. Kožušník, 65. Kostka, 91. z pen. Halška – 59. z pen. Honig

Sestava Štítiny: Janecký – Čiminga, Halška, Kostka, Popek – Večerek, Novák, Christoph, Kožušník (88. Weczerek) – Thomas, Heger
Sestava Litultovic: Steiner – Nádeníček, Bělaška, Dörrer, Scheuer (60. Pavlíček) – Haas, Borč, Drápal, Korbel (85. Tyburec) – Šumbera, Honig (75. Racko)

(dus)