„Naše výkony jsou jako den a noc. Jeden týden dokážeme zahrát skvělé, druhý pak propadne. Těžko se mi zápas hodnotí. Šumperk také nepodal bůhví jak dobrý výkon. My jsme mohli s klidem bodovat,“ řekl rozhořčeně benešovský kouč Tomáš Kamrád.

V prvním poločase si oba týmy vytvořily po jedné šanci. Tu hostující měl Literák, jenomže špatně trefil míč. Domácí nastoupili do zápasu s možná překvapivou útočnou dvojicí Los – Růžička, jelikož pak kouč Otto Jáně ještě do přestávky Lose nahradil Křepelkou.

A jak se ukázalo, měl při střídání šťastnou ruku. Navrátilec z marodky Jan Křepelka ukončil nedlouho po příchodu na trávník tápání šumperského týmu, když v závaru v malém vápně protlačil míč do brány.

Do té doby moc fotbalové krásy na šumperském trávníku k vidění nebylo. Domácí, kteří spoléhají na své kombinační schopnosti, soupeřili s Benešovem v překopávané a častokrát se sami utápěli ve zdlouhavých soubojích jeden na jednoho. Až Křepelkova rána vrátila na hřiště fotbal, který snesl nálepku divizní.

Benešov se tlačil za vyrovnáním, několikrát ale jeho snahy narazily na ofsajd nebo na tentokrát neprostupnou stoperskou dvojici Opravil – Skopal. „Utkání to bylo těžké, zvláště pro mě, nemám po zranění ještě natrénováno, ale snad jsme protrhli tu střeleckou smůlu. Je dobře, že má Lukáš Pobucký formu, ale góly musí dávat i někdo jiný,“ říkal po utkání autor první branky Jan Křepelka.

Lukáš Pobucký má po čtyřech kolech na kontě pět gólů. „Takový vstup do sezony nepamatuji, ale je mi jedno, jestli dávám góly, mě zajímá, jestli se daří mančaftu,“ konstatoval kanonýr.

„Měli bychom se sami nad sebou zamyslet. Dnes jsme hodně zklamaný. Nyní mám před sebou dva zápasy na domácím trávníku. Doufám, že v nich budeme stoprocentně úspěšní,“ řekl zklamaným hlasem Kamrád.

Šumperk - Dolní Benešov 2:0 (0:0)
Branky: 53. Křepelka, 82. Pobucký

Šumperk: Kameník – Král, Skopal, Opravil, Strnad – Knápek, Lošťák (77. Reichl), Novák, Pobucký – Los (47. Křepelka), Růžička (44. Horák)
Dolní Benešov: Rohel – Buchta, Robin Štefek, Moravec, Tchuř (26. Fico) – Václavek (80. Vlha), Knopp, Eršil, Roman Štefek – Bochňák, Literák ( 57. Juchelka)

(rob, jk)