Stávající hrací plocha byla v Bolaticích vybudována už v roce 1932 ze zemědělské půdy. Poslední větší úprava byla provedena v roce 1972. S myšlenkou další rekonstrukce, tak aby plocha odpovídala standardům fotbalových hřišť dnešní doby, přišel před několika lety dlouholetý funkcionář Jiří Burian za tehdejším předsedou Josefem Kotíkem a místopředsedou Herbertem Paverou.

Současné vedení navázalo na tento projekt a aktivně se snažilo účastnit různých dotačních projektů k získání finančního objemu z dotačních peněz. První žádost na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy byla podána již v roce 2010 a poté postupně každý rok, nicméně pokaždé neúspěšně. Až v roce 2019 to vyšlo.

„Dobrá práce, je jenom dobře, že se tyhle projekty realizují. Fandím jim. Je to pro dobro fotbalu,“ prohlásil během slavnostního otevření ředitel SFC Opava Jaroslav Rovňan.

Praha - Zápas fotbalové FORTUNA:LIGY mezi AC Sparta Praha a SFC Opava 25. dubna 2021. Joss Moudoumbou Didiba (SFC Opava).
PODÍVEJTE SE: Opava dala na Letné dvě branky, body ale nemá

„Vedení FK Bolatice děkuje všem jednotlivcům i institucím za pomoc, rady, schválení, či podporu projektu, na který jsme řadu let čekali a zapíše se do naši historie jako dosud největší investiční projekt,“ řekl za bolatický klub Radek Kotík.

A zajímavost? Během rozsáhle rekonstrukce, konkrétně při výkopových pracích a terénních úpravách, byl nalezen kovový předmět, který vypadal jako munice z druhé světové války.

„Na místo se dostavila policejní hlídka z Kravař, která zajistila bezprostřední okolí nálezu do příjezdu policistů pyrotechnické Expozitury ve Frýdku-Místku,“ popisoval tehdy mluvčí opavské policie René Černohorský.

„Policejní specialista následně převzal dělostřeleckou minu ruské výroby ráže 82 milimetrů s poškozeným zapalovačem, kterou v přilehlém poli odborně odpálil, znehodnotil a poté odvezl k dalšímu opatření,“ dodal René Černohorský s tím, že naštěstí nebyl nikdo zraněn a nemuselo dojít ani k evakuaci obyvatel.