Hlučín se dostal do vedení ve 21. minutě, kdy na hranici šestnáctky srazil Malíř pronikajícího Dobeše. Po následném centru a odraženém míči doputoval míč k Zelinkovi, který jej pohotově poslal za Lipčákova záda.

V první půli pak již branka nepadla, i když k ní měli blízko domácí Lisický (nastřelil břevno) i hostující Zelinka (tyč). Vyrovnání přišlo až po změně stran. V 69. minutě zahrával střídající Hanus trestný kop a jeho střílený centr zapadl až za brankáře Kosmála.

Třinečtí v závěru utkání přitlačili a v 88. minutě se jim aktivita vyplatila, když se po rohovém kopu dostal míč k Ceplákovi a ten jej následně poslal rybičkou do sítě.

Jiří Neček (Třinec): „První poločas nebyl moc dobrý, nedařila se nám rozehrávka. Rival získával balóny a chodil do protiútoků. Hrál to výborně, po prvním dějství vyhrával zcela zaslouženě. Jenomže předtím gólem jsme to měli kopnout ze šestnáctky ven a ne přímo k hráči, který vystřelí a dá branku.

Dneska jsme opravdu byli šťastnější. Kdyby Hlučín zvýšil na 0:2, asi bychom se z toho těžko zvedali. Ve druhém poločase jsme naši hru chtěli zjednodušit. Ze standardní situace padla šťastná branka a pak už to bylo o štěstí. Tak jako jsem na ně v prvním dějství žehral, ve druhém se přiklonilo na naší stranu.

Hlučín sice bude bojovat o záchranu, ale má na to, aby se zachránil. V soutěži jsou rozhodně slabší týmy, než je ten jeho.“

Pavel Hajný (Hlučín): „Začátek byl velmi opatrný, ale po vstřelené brance jsme začali hrát celkem dobře a soupeře k ničemu nepustili. Navíc po akci dva na jednoho jsme mohli zvýšit na 0:2.

Ve druhém poločase jsme přestáli snahu protivníka o vyvinutí tlaku, a když už se zdálo, že začínáme mít hru ve své moci, dostali jsme vyrovnávací gól. Soupeř měl územní převahu, ale žádnou gólovku si nevypracoval.

Přesto dvě minuty před koncem přišel rohový kop a vítězný gól. Pro nás je to hodně kruté, ale takový je fotbal. Nakonec vyhrál šťastnější celek. Nezbývá mi nic jiného, než poblahopřát soupeři k vítězství.“

Fotbal Třinec - FC Hlučín 2:1 (0:1)
Branky: 69. Hanus, 88. Ceplák – 21. Zelinka, ŽK: 54. Joukl – 75. Čelůstka, 80. Hrtánek, 90. Švrček, Rozhodčí: Zelinka – Dobrovolný, Kubáň. Diváci: 832

Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednarek – Malíř (46. Joukl), Ceplák, Stýskala (67. Hanus), Eismann – Matůš, Doležal (46. Szmek)
Hlučín: Kosmál – Žižka, Bogdaň, Čelůstka, Javorek (70. Kovář ) – Švrček, Zelinka (79. Sokol), Juřátek, Dobeš – Vlček (62. Prokeš), Hrtánek