Bolatice v sestavě s bývalým ligistou Janem Baránkem už v základní skupině dokazovaly, že míří hodně vysoko. „Loni jsme padli ve finále po penaltách, letos to vyšlo,“ usmíval se Martin Bortlík, domácí gólman, který patřil k nejlepším hráčům na turnaji. „Myslím si, že rozhodla naše zkušenost. Sice jsme věkově nejstarší, ale kluci hráli chytře,“ chválil gólman vítězného týmu své spoluhráče. „Už se těšíme do Olomouce,“ dodal.

Velkou radost měl z prvního místa starosta obce Herbert Pavera, který svůj tým podporoval ze střídačky. „Přiznám se jako Karel Gott, že jsem to nečekal,“ usmál se starosta Bolatic. „Měli jsme nejstarší tým na turnaji. Navíc Ostroj byl velice kvalitním protivníkem, což dokazoval už v základní skupině. Jsem rád, že jsme vyhráli. Děkuji všem klukům za skvělou reprezentaci obce,“ podotkl Herbert Pavera, který ocenil místostarostu v brance.

„Martin je dobrý gólman, skvělý na lajně. Chytá futsal i fotbal, má nespočet zkušeností. Věděl jsem, že bude pro soupeře největší překážkou,“ dodal šéf zlatého týmu. A co odměna pro tým? „Kluci odměněni budou. Dáme se pivko, panáčka a klobásku,“ prozradil Herbert Pavera.

Zaměstnanecká liga Deníku 2023 (Okresní kolo v Ostravě - 23. 5.). Vítězný tým Siemens Frenštát pod Radhoštěm.
VIDEO: Zaměstnaneckou ligu Deníku na Ostravsku vyhrál Siemens z Frenštátu

Bývalý ligista Baránek řídil triumf Bolatic

Že je věk jen číslo, jasně ukázali fotbalisté Bolatic v okresním kole 3. ročníku Zaměstnanecké ligy Deníku. Měli jasně nejstarší tým celého podniku, přesto nakonec slavili postup. Jejich hrdinou byl místostarosta obce a brankář Martin Bortlík. Hru pak řídil bývalý ligista Jan Baránek, který proměnil jednu z penalt v semifinálovém rozstřelu.

Už zápasy v základních skupinách naznačily, jakým směrem se bude turnaj vyvíjet. Černů kůň ze Slezské univerzity si brousil zuby na konečné vítězství. Nakonec ale bylo vše jinak, trápil se v koncovce a do vyřazovacích bojů nepostoupil.

Konečný vítěz, celek z Bolatic, postoupil ze základní skupiny jen díky lepšímu skóre. V semifinále pak po penaltách udolal loňského vítěze, celek Opall-Agri. Druhé semifinále se stalo jasnou kořistí týmu Ostroje Opava, který přehrál Witzenmann Opava 4:0. Porážený semifinalista pak v souboji o bronz udolal loňského vítěze.

Velké finále nabídlo zajímavý fotbal. Ostroj byl herně lepší, měl nespočet šancí. Jenomže nebyl schopen překonat skvěle chytajícího Bortlíka. Zkušený celek z Bolatic těžil brejků a zkušeností. Nakonec vyhrál 3:1.

ZAMĚSTNANECKÁ LIGA DENÍKU 2023
Výsledky okresního kola v Bolaticích na Opavsku (22. 5. 2023):

Skupina A: GEIS CZ - Witzenmann Opava 0:2, Witzenmann Opava – Opall – Agri 1:1, GEIS CZ – Opall – Agri 1:4. Skupina B: Ostroj Opava – Slezská univerzita Opava 4:2, Slezská univerzita – Obec Bolatice 2:2, Ostroj Opava – Obec Bolatice 2:1. Semifinále: Witzenmann Opava – Ostroj Opava 0:4, Obec Bolatice – Opall-Agri 2:1 po penaltách. O 5. místo: Slezská univerzita Opava – GEIS CZ 9:3 O 3. místo: Witzenmann Opava – Opall-Agri 3:0. Finále: Bolatice – Ostroj Opava 3:1.