Vedoucí celek soutěže ze Strahovic dal o sobě poprvé vědět v 5. minutě. Únik Kubjatka zastavili domácí odvrácením míče na rohový kop. O sedm minut později se již hostující soubor radoval. Kubjatko znovu utekl, našel Barance a ten střelou pod břevno otevřel skóre.

„První poločas se hrál celkově v naší režii,“ uvedl manažer strahovického klubu Josef Dombek. Jeho ovečky mohly vedení navýšit. Barance ale vychytal gólman a tentýž hráč trefil ve 28. minutě z trestného kopu tyč a následnou dorážku Ondřeje Pekárka brankář zneškodnil.

„Hlavně dvojice Baranec – Kubjatko dělala soupeřově obraně velké problémy. Když se dívám do zápisu, tak všichni čtyři se na naších útočnících vyfaulovali a uviděli žluté karty,“ všiml si Josef Dombek. Zkraje druhého poločasu hýřili hosté opět aktivitou, ale branku dali domácí.

Nejdříve vyloženou tutovku spálil Sovadina, ale vzápětí tentýž hráč mířil již přesně. „Od vyrovnávacího stavu byli domácí lepší. Doslova jim narostla křídla a mohli dát i vítězný gól,“ přiznal sportovně Dombek a dodal: „Za první poločas jsme si zasloužili tři body. Vzhledem k vývoji druhé půle je ale remíza spravedlivá.“

Úvalno - Strahovice 1:1 (0:1)
Branky: Sovadina – Baranec
Sestava Strahovic: Hranoš – Němec, L. Pekárek, J. Nevřela, Lhotský – Josefus, O. Pekárek, J. Pekárek, Hluchník (70. Hanzlík) - Kubjatko, Baranec (90. P. Nevřela)