FOTBAL: Valašské Meziříčí - Kravaře 0:1

Valašské Meziříčí - Těžké utkání na hřišti Valašského Meziříčí zvládli kravařští fotbalisté na jedničku. Gól Jaška ze sedmačtyřicáté minuty rozhodl o tom, že svěřenci Lukáše Černína byli stoprocentně úspěšní.

2.9.2009

SK KravařeFoto: DENÍK/Archiv

„Prospali jsme dokonale začátek zápasu. V prvních patnácti minutách si Valaši vypracovali dvě gólové šance, ale my jsme je ustáli, to bylo důležité,“ řekl Černín. O poločasové přestávce pak zavalilo kravařskou kabinu pořádné dusno.

„Byl jsem nucen zvednout hlas. Některé věci nebyly, tak jak jsem si představoval,“ přiznal kouč.

Ve 47. minutě přišel klíčový moment utkání. Hružíkův nepovedený centr si zadáci Valašského Meziříčí prodloužili nešťastně za sebe, kde stál osamocený Jašek, který bez problémů mířil přesně. „Domácí poté otevřeli hru. My jsme ale zodpovědnou defenzivou výsledek ubránili,“ pochvaloval si Lukáš Černín.

„Už ve třetí minutě jsme měli superšanci a mohli jsme dát branku, která mohla zařídit úplně jiný průběh. Bohužel se tak nestalo a hosté pak hned zkraje druhé půle ve 47. minutě dali z jedné z mála šancí branku.

My jsme si i potom vytvořili nějaké příležitosti, ale bohužel jsme žádnou nedali,“ zhodnotil duel meziříčský asistent Michal Petržela.

Valašské Meziřící - Kravaře 0:1 (0:0)
Branka: 47. Jašek
Kravaře: Hlaváč – Hružík, Blažek, Klösel, Knopp (64. Bitomský) – Malý (85. Kroker), Husárik, Václavík, Žurek (84. Pavlík) – Staněk, Jašek

2.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

MSFL: Hlučín - Petřkovice 2:1

Ilustrační snímek.

Pro třináctiletého cyklistu letěl do Vávrovic vrtulník

Na Opavsku zvítězilo ANO

V opavském okrese se letošní volební účast vyšplhala na 60,11%. Výsledky jednotlivých stran prakticky kopírují ty celorepublikové.

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

/3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Přímý souboj o první místo nedopadl pro opavské fotbalisty dobře. Slezané na Střeleckém Ostrově prohráli s domácími Českými Budějovicemi. Hosté znovu doplatili na chyby v defenzivě.

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.