První poločas patřil domácímu výběru. „Soupeř nás zaskočil svou agresivní hrou. S jeho důrazem jsme měli velké problémy,“ přiznal trenér opavské rezervy Jan Hruška starší.

Ve 25. minutě zahrávali domácí rohový kop, k odraženému míči se dostal Mikula a ze dvou metrů nedal Květonovi šanci – 1:0. „Domácí mohli poté své vedení navýšit. Během zápasu nakonec nastřelili břevno a spojnici břevna a tyče,“ řekl ještě Hruška.

Když už to vypadalo, že svěřenci trenéra Karla Orla půjdou do kabin s jednobrankovým náskokem, udeřila Opava. Patrik Lička kopal trestný kop a ve 45. minutě vyrovnal. „Tato branka domácími otřásla. To se na jejich hře projevilo hlavně ve druhém poločase,“ všiml si Hruška.

Ve druhém poločase se snažilo Valašské Meziříčí strnout vedení na svou stranu. Navíc hrálo po vyloučení Wirtha i přesilovku. „My jsme výsledek ubránili, nakonec jsme mohli i vyhrát. Thomas šel sám na brankáře, jenomže byl faulován.

Podle mě se také jednalo o zákrok, jenž měl být ohodnocen červenou kartou,“ podotkl trenér Hruška, který byl s bodem ale spokojen. „Vydřený, vybojovaný a myslím si, že i zasloužený bod,“ zdůraznil opavský stratég.

Valašské Meziříčí - Slezský FC Opava B 1:1 (1:1)
Branky: 25. Mikula – 45. Lička
Opava B: Květon – Pomp, Pejša, Michalčák, Horka – Sabo, Kašný, Wirth, Lička – Palkovič (88. Žurek), Thomas (87. Galvas)