Úvod se lépe povedl družině heraltického trenéra Rostislava Štěpána. „Kdybychom po první patnáctiminutovce vedli 4:0, nikdo by se nemohl divit. Stoprocentní šance na kopačkách měli dvakrát Vojáček a jednou i Blažej,“ komentoval začátek poločasu domácí kormidelník.

Vojáček se však přece jenom trefil. Po závaru v kylešovickém vápně doputoval míč až k volnému útočníkovi Heraltic a ten jej poslal k tyči. I hosté se dostali do dvou velkých šancí. Nejdříve Přibyla nedokázal prostřelit Kubánka a v závěru první půle Čavera pěkně vystřelil, ovšem domácí gólman tento projektil fantasticky vytěsnil.

Další branka padla až v pětašedesáté minutě, kdy došlo ke zkratu v komunikaci heraltické obrany, čehož využil Mužík a nekompromisně vyrovnal. Uběhlo však asi jen pět minut, když Vladimír Valchař rozehrál přímák. Balon zakroutil přes zeď k tyči a domácí zase vedli.

Na druhé straně se snažil s výsledkem něco udělat Přibyla. Při první šanci jej defenzíva Velkých Heraltic zastavila na hranici velkého vápna, napodruhé hlavičkoval jen těsně vedle. Ekipa Rostislava Štěpána si také vypracovala dvě velké možnosti, ale Piatkevičovi s Blažejem se nepovedlo vedení svého týmu navýšit.

„Jednalo se o průměrný zápas. Hosté mi připadali dost nervózní. Náš tým se sešel v jedenácti lidech, o přestávce dorazil dvanáctý, takže nějaké velké změny v sestavě jsem si nemohl dovolit. Naše vítězství je zasloužené. Kylešovice měly neustálé připomínky směrem k rozhodčímu. Ten ale pískal na obě strany, takže mu nelze nic vytýkat,“ prozradil Rostislav Štěpán.

Jeho protějšek Ivo Heiser sobotní duel připodobnil k minulému týdnu. „Bylo to něco podobného jako proti Hlavnici. Hráli jsme nervózně a nebylo to ono,“ uzavřel.

Velké Heraltice - Kylešovice 2:1 (1:0)
Branky: 20. Vojáček, 70. V. Valchař – 65. Mužík

Heraltice: Kubánek – Tesař, M. Štěpán, M. Valchař – René Štěpán, Čunta – Zvardoň, V. Valchař, Piatkevič, Blažej – Vojáček (55. Bartusek)
Kylešovice: Grobar – Žídek, Palička, Škobrtal (75. Hypš), Führich – Čavera, M. Anděl, Mužík, Rücker – Jelenek (70. Kuzník), Přibyla

(dus)