Domácí tým začal hodně aktivně. „Mohli jsme vést rychle 3:0,“ začal s hodnocením zápasu domácí kouč Aleš Rozsypal. Již ve 2. minutě trefil hlavou tyč Tomáš Vožník, vzápětí po pěkném uvolnění Martináka loboval mimo branku Filip a výčet gólovek zakončil spálenou šancí Martinák.

Ve 20. minutě zničehonic udeřily Heřmanice. Daniel Pluschke ztratil na půlce míč, hostující útočník se řítil sám na gólmana Šajera, který ho srazil a kopala se penalta. Tu hosté proměnili – 0:1.

„Tato branka nás ale nijak nepoložila a do konce poločasu se nám podařilo výsledek otočit,“ řekl Rozsypal. Vyrovnání přišlo po centru Směji a střele Daniela Pluschkeho. Ve 40. minutě již domácí vedli, když Hošticím vyšla bratrská spolupráce - Marcel Pluschke odcentroval na střed hřiště a Daniel Pluschle hlavou mířil přesně – 2:1.

„Ve druhém poločase jsme již kontrolovali hru a přidali další dva góly,“ řekl Aleš Rozsypal. V 51. minutě prostrčil balon Směja na Martináka, jehož ránu ještě gólman vyrazil, avšak proti dorážce Filipa byl již krátký.

Neuběhlo ani deset minut a skóre se měnilo znovu. Po kličkované Martináka se zhruba z dvaadvaceti metrů opřel do míče Majer – gólman byl bezmocný – 4:1. „Hostům se ještě podařilo snížit, to ale bylo vše. Závěr se již dohrával,“ dodal domácí trenér.

Záchranářská mise Velkých Hoštic tak míří ke zdárnému konci. „Máme kvalitní kádr, který má na to, aby hrál o špici I. A třídy. Bohužel podzimní část mužstvu vůbec nevyšla, a od toho se vše odvíjelo.

Během jara jsme mohli získat i více bodů, škoda zápasů s Hradcem nebo Štěpánkovicemi,“ uzavřel Aleš Rozsypal.

Velké Hoštice - Heřmanice 4:2 (2:1)
Branky Velkých Hoštic: D. Pluschke 2, Filip, Majer
Velké Hoštice: Šajer - Urban, Černín (72. Janků), Majer, ,M. Pluschke – Filip, Cavera, D, Pluschke, Piěgřim (20. Směja) – Martinák, T- Vožník (85. Řeháček)