Maraton zápasů nejlépe dopadl pro bratislavský Slovan, stříbro brala vídeňská Admira a bronz putoval na Letnou zásluhou Sparty. Deník byl mediálním partnerem tohoto velkého podniku.

„Máme za sebou náročné dny, ale stálo to za to, k vidění byla spousta zajímavých utkání, myslím si, že kluci odjížděli domů spokojeni," vydechl si ředitel a hlavní organizátor akce Andreas Drastík. „Máme pozitivní ohlasy od trenérů, je to impulz pořádat tuto akci znovu," dodal.

Malí fotbalisté se nejdříve v sobotu utkali ve dvou základních skupinách, prvních pět z každé postupovalo do finálové skupiny, zbývající si to rozdali o další umístění. Turnaj měl i své tři ambasadory, a to bývalého reprezentačního kouče hokejistů a současného trenéra brněnské Komety Aloise Hadamczika, bývalého reprezentačního zadáka, oporu pražské Sparty, Baníku, Mohuče, Kodaně a současného kapitána SFC Opava Zdeňka Pospěcha a Jana Nezmara, člena klubu ligových kanonýrů, jenž v současné době pracuje jako sportovní ředitel Slovanu Liberec.

„Smekám před pořadateli, takovouto velkou akci uspořádat. Pro kluky je to výborná možnost pro konfrontaci s ostatními týmy, a to nejen z Česka," pronesl Zdeněk Pospěch, který si nenechal stejně jako Alois Hadamczik zápasy v Kravařích ujít.

Byť se odehrálo celkem 140 utkání, nedošlo k žádnému časovému skluzu. „Zápasy šly jako na běžícím páse, a to i díky rozhodčím," pochvaloval si Andreas Drastík. „Ze tří podniků takového rázu, které jsme pořádali, byl tento asi nejlepší, a to i do kvality týmů. Velký dík patří sponzorům, protože bez jejich pomoci bychom takovouto akci nikdy nemohli uspořádat," dodal hlavní organizátor.

Turnaj měl i charitativní podtext, během jeho průběhu se prodávaly voňavé visačky. „Výtěžek poputuje na dětské oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Za letošní rok jsme vybrali zhruba 10 000 korun," podotkl Andreas Drastík, který má v plánu pořádat turnaje i v příštím roce.

Konečné pořadí: 1. Slovan Bratislava, 2. Admira Wacker Vídeň, 3. AC Sparta Praha, 4. AS Trenčín, 5. MŠK Žilina, 6. FC Baník Ostrava, 7. FK Hradec Králové, 8. FK Pardubice, 9. Legia Warszawa, 10. Bohemins Praha 1905, 11. Zuglo, 12. MTK Budapešť, 13. Slezský FC Opava - modří, 14. FC Hlučín, 15. ČSFA Malacky, 16. BVSC Lurko, 17. Domino Bratislava, 18. Sleza Wroclaw, 19. AP Mam Talent, 20. Slezský FC Opava - žlutí.

Direktoriát turnaje vyhlašoval i nejlepší jednotlivce. Mezi střelci zářil pardubický Luboš Praženka, Cenu Evžena Hadamczika pro nejlepšího hráče turnaje si odnesl Leoš Prior z pražské Sparty, z gólmanů se nejvíce líbil Maxmilián Marko ze Slovanu Bratislava.