Důvod byl nasnadě. David Křenek odjel za prací do Prahy a vedení náhradu zvolilo ve vlastních řadách.

„Luděk Metelka u nás působil a v posledních zhruba pěti zápasech podzimní části už za Davida zaskakoval. Rozhodně tedy nejde do neznámého prostředí. Předtím trénoval v béčku a myslím, že zvyknutí si na novou pozici mu nebude dělat nějaký problém," zamyslel se sekretář vítkovského klubu Karel Špok starší.

Žádné jiné pohyby v klubu se konat nebudou. Zůstávají všechny opory. Ať už se jedná o bratry Dohnálkovy, stopera Mikulenku či jiné klíčové články mužstva. „Vzhledem k tomu, že nikdo neodchází, není potřeba nikoho přivádět. Kádr je navíc dostatečně silný," pokračoval.

Vítkov by se postupu do krajského přeboru určitě nebránil. Jednalo by se o další krok ve strmém vývoji vzhůru z poslední doby. Není to totiž tak dávno, co hlavní činovníci klubu naháněli hráče po celém městě a přemlouvali je k účasti v zápase okresní trojky. Áčko bylo tehdy v úplném rozkladu.

Situace v klubu se však diametrálně změnila a v současnosti jde o tým s vysokými ambicemi. Výsledky hovoří za vše. Ze třinácti podzimních zápasů ztratili Vítkovští body pouze ve čtyřech případech, v nichž třikrát remizovali a jednou prohráli. Některé remízy navíc byly vyloženě smolné.

V zimní přípravě má mužstvo odehrát celkem sedm zápasů. Všechny na turnaji v Hranicích, přičemž jeden z nich už má za sebou. S Bělotínem si poradilo hladce 3:0. Mezi střelce se zapsal také uzdravený útočník Lukáš Homola.

„Dlouho léčil zlomeninu. Nyní je zpátky a v jarní části pro nás bude velmi platným," mínil dále Karel Špok starší, jenž připustil, že Vítkov má v plánu i soustředění: „Bude čtyřdenní. Absolvujeme jej v našich podmínkách na stadionu. Do toho hodláme jezdit na turnaj do Hranic."

V dalších přípravných utkáních se vítkovský celek střetne se Spálovem, FKM Opatovice, TJ Ústí, Tatranem Všechovice, devatenáctkou Hranic a naposledy i s Odrami.

Vítkov - Bělotín 3:0
Branky: Homola, Pavlíček, vlastní
Vítkov: Snášel - Kalivoda, K. Krása, R. Krása, J. Dohnálek - R. Modelský, Cihlář, Černín, Homola, Jurečka - Chovanec. Do hry zasáhli: Scholaster, Čenda, Pavlíček, Pavlica. Trenér: Luděk Metelka