Přestože po postupu bývá zvykem, že klub posiluje, v případě Vítkova zůstal kádr naprosto stejný. A na třetí tým minulého ročníku to stačilo.

„Hrál se opravdu pěkný fotbal nahoru dolů, k vidění byla spousta šancí. Diváci se museli bavit. Náš gól padl po pěkné kombinaci, kdy Roman Modelský dával pod sebe a Jurečka dopravil míč do sítě. Háj sice zanedlouho vyrovnal, ale vytvořili jsme si další tutovky, které měl Jakub Dohnálek nebo Pavlíček. Bohužel jsme je neproměnili," komentoval vítkovský kouč Luděk Metelka a jedním dechem dodal:

„Pokud bych to měl srovnávat s I. A třídou, pak zásadní rozdíl vidím v tempu hry a koncentraci hráčů. Neřekl bych, že by byl krajský přebor nějak výrazně náročnější. Hlavně ve druhém poločase jsme hráli precizně odzadu a dařilo se nám přenášet těžiště hry z jedné strany na druhou.

Soupeř byl ovšem velmi kvalitní. Bylo vidět, že třetí místo z uplynulé sezony nebylo náhodné."

Pokud se podíváme na sestavu vítkovského mužstva, která nastoupila proti Háji, pak je třeba říct, že drtivá většina opor přes léto zůstala. Velký respekt budí především obranná čtveřice složená ze samých zkušených borců. Vpravo nastoupil Radim Krása, vedle něj poté Milan Mikulenka, Jakub Dohnálek a Karel Krása.

I když se zdá, že posil vlastně ani nebude třeba, trenér Metelka měl rozjednaného jednoho hráče. „K dohodě doposud nedošlo. Nechtěl bych ale být konkrétní. Vydali jsme se cestou, kdy budeme v áčku dávat příležitost našim dorostencům.

Jedním z nich je například Adam Harazin, jenž nastoupil proti Háji v základu. Podal výborný výkon a v utkání zanechal výraznou stopu," pokračoval kormidelník vítkovského týmu.

Dalším protivníkem Vítkova bude v sobotu 15. srpna od 17 hodin celek Orlové, která v minulém kole porazila Vendryni 2:0. „Neznám přesné důvody, proč byl náš zítřejší soupeř přeřazen z MSFL do krajského přeboru. I přes nějaké odchody v jeho kádru věřím, že fyzicky půjde o velmi vyspělý tým.

Chceme se tam prezentovat s taktikou, jež se nám při venkovních zápasech vždy vyplácela," uzavřel Luděk Metelka.