Po tomto úpadku, kdy Vítkovští sestoupili dokonce až do okresní trojky, však začala velká obroda. Ve městě se podařilo sestavit silnou hráčskou základnu, která v následujících letech dokázala postupovat. A to až do krajského přeboru.

Družina trenéra Luďka Metelky má za sebou podzimní část sezony v této soutěži a v době zimní pauzy jí patří slušné jedenácté místo.

Nutno dodat, že Vítkovu se to povedlo s fotbalisty, kteří vyválčili vítězství v I. A třídě. Nikdo další se před sezonou nepřibíral. Naopak, v průběhu podzimu se musel vyrovnávat s absencí některých klíčových opor.

„Mužstvo po minulém ročníku zůstalo stejné. Na služby dvou nebo tří hráčů jsme nějakou dobu nemohli vůbec spoléhat, protože byli pracovně vytíženi. Z pracovních důvodů nás po čase opustil i jeden z nejzkušenějších hráčů, Radim Krása. Později vypadl i stoper Milan Mikulenka. Naštěstí po nepříliš povedeném začátku soutěže se dostavilo zlepšení výsledků," poznamenal asistent vítkovského trenéra Pavel Gintar.

Během úvodních deseti kol se Vítkovští plácali u dna tabulky. Ani v jednom případě nedokázali zvítězit a získali tři body za trojici remíz. Následně ovšem nastal obrat o 180 stupňů. Vítkov vyhrál v pěti zápasech v řadě, ve kterých inkasoval pouze jeden gól.

Kaňkou je až vysoká porážka 0:5 z posledního kola v Háji ve Slezsku. „Prohře z Háje bych se nerad nějak věnoval. Je nutné říct, že po sérii neúspěchů jsme s Luďkem Metelkou změnili některé věci v tréninku. Já se věnoval především gólmanům a Luděk fyzické, ale i psychické přípravě ostatních kluků.

Velkou měrou se na pěti výhrách za sebou podílel náš gólman Mirek Snášel, který v každém zápase vytáhl minimálně jeden skvělý zákrok. Neskutečně nás podržel. Celkově si myslím, že výsledky v kombinaci s jedenáctou příčkou po podzimu, jsou maximem našich možností," pokračoval dále Pavel Gintar.

První polovina sezony skončila teprve nedávno, ale ve Vítkově už dávají dohromady schéma zimní přípravy. Tradiční zimní turnaj v Bílovci se tentokrát konat nebude.

„S přípravou začneme v lednu. V plánu máme tři nebo čtyři přípraváky. Nechceme jich dávat více, abychom hráče neutavili. Uvažujeme také o soustředění. Nejspíš bychom využili hotelu v nedalekém Zálužném. Dobře to zde známe, navíc je to kousek, takže ideální prostředí," posunul se dále asistent vítkovského kouče.

Pavel Gintar se společně se svým kolegou v zimní přestávce poohlédne také po možných nových posilách. Přesvědčit k příchodu nového hráče přitom není vůbec snadné, jelikož město leží v relativně odlehlé oblasti a mnohé odradí cestování.

„Bavili jsme se o tom, že minimálně jednoho nebo dva fotbalisty by to chtělo. Něco už bylo rozjednáno v létě, ale nakonec to nedopadlo. Nahlédli jsme do dorostu, kde bychom do budoucna mohli zatím počítat s jedním nebo dvěma hráči. Z béčka by se bralo pouze v krajní nouzi. Pro krajský přebor musíte mít k dispozici minimálně patnáct hráčů," uvedl Pavel Gintar s tím, že v hledáčku některá jména jsou, ale zatím je ještě prozrazovat nechce.

Sám si považuje obětavosti některých fotbalistů: „Máme v týmu některé srdcaře. Zmíním například Kubu Dohnálka, který pracuje a žije v Brně. Vrací se pouze na naše zápasy. Vždycky přijede na víkend, pobude zde a zase jede zpět."

TJ Vítkov, po podzimu jedenáctý tým krajského přeboru

Bilance: Vítkov na začátku sezony okusil roli nováčka se vším všudy. Na první výhru čekal deset kol, během kterých dokázal získat pouze tři remízy. Mužstvo se chytilo až v Břidličné, kde vyhrálo nejtěsnějším možným způsobem a započalo výsledkový vzestup. Následovala další čtyři vítězství v řadě s pouze jedním inkasovaným gólem na půdě Bohumína. Poslední duel v Háji se však Vítkovským vůbec nepovedl, když prohrál 0:5. Svěřenci trenéra Luďka Metelky nakonec v šestnácti utkáních získali osmnáct bodů.

Nejlepší střelci: Karel Krása, Adam Harazin a Matěj Jurečka, všichni po 4 gólech, Lukáš Homola a Roman Modelský, oba po 3 gólech

Vyhlídky pro jaro: Vítkov se chce vyhnout bojům o záchranu a podle asistenta kouče Pavla Gintara by ideální byla konečná desátá příčka. Během zimy by vedení klubu rádo přivedlo jednu nebo dvě posily, vytáhnutím dvou hráčů z dorostu by zároveň rádo využilo i vlastních zdrojů.