Zápas se však pro domácí nezačal vyvíjet příliš šťastně. V jedenácté minutě zachybovala žimrovická obrana a volný Juchelka sám před Radkem Křížem dával na 0:1.

Deset minut před přestávkou bylo vyrovnáno. Centr zprava doputoval k útočníku Martínkovi, který doklepával do prázdné brány. Nerozhodným výsledkem 1:1 byl také první poločas završen.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí. Balon se po akci Martínka dostal až k Pavlu Škrobánkovi, ten se s ním rychle otočil a střelou k tyči poslal svůj tým do vedení. Následovaly velké chvíle brumovického kanonýra Juchelky, jenž ve vápně Žimrovic vyšachoval tři bránící a vzápětí nedal Křížovi šanci.

Se sedmašedesátou minutou přišla opět řada na Pavla Škrobánka, který si počíhal na míč a dorazil – 3:2. Zanedlouho v rozmezí dvou minut našly dva centry Martináka, jenž zatloukl další hřebíčky do rakve Brumovic.

Předtím sice Juchelka stačil nastřelit břevno, ale poslední slovo v jednaosmdesáté minutě patřilo domácím, a hlavně jejich nejlepšímu střelci Pavlu Škrobánkovi. Žimrovický šutér nejenom že po centru Martínka zkompletoval hattrick, ovšem také zajistil družině trenéra Martina Grossmana tři body za vítězství 6:2.

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Naše mužstvo Brumovice tlačilo a soupeř spoléhal především prostřednictvím Juchelky na brejky. Tentokrát se dařilo proměňovat brankové příležitosti, takže s výsledkem vládne spokojenost,“ komentoval brankář Žimrovic Radek Kříž.

„Bylo to hodně nevydařené utkání. Nepovedlo se dodržovat taktické pokyny a v zakončení jsme rovněž nebyli úspěšní. Nevím, čím to je, že proti silným celkům hrajeme dobře a se slabšími nikoliv,“ kladl si řečnickou otázku hostující kouč Václav Polišenský.

Žimrovice - Brumovice 6:2 (1:1)
Branky: 53., 67. a 81. P. Škrobánek, 36. Martínek, 75. a 77. Martinák – 11. a 61. Juchelka

Žimrovice: R. Kříž – Vícha, K. Škrobánek, Heider (78. Hendrych), Římský (50. P. Fischer) – M. Kříž (83. Schauer), Šustek, Martinák, Gajdoš – P. Škrobánek, Martínek
Brumovice: Paluch – J. Varyš, Kubičík, P. Varyš, Štrohalm – J. Šrek, Bartoníček, Schreier, M. Chlopčík – Juchelka, Rypar

(dus)