Pražané ve svém posledním letošním zápase na vlastním stadionu sice vedli 1:0, hosté ale otočili vývoj skóre a když už se zdálo být jasné, že si odvezou první podzimní výhru z venku, inkasovali v nastaveném čase vyrovnávací branku.

Dělbou bodů skončily i poslední dva vzájemné souboje v sezoně 2006/07, kdy působily oba týmy rovněž ve II. lize. Trenér domácí Viktorky Vlastimil Petržela poprvé v sezoně poslal na hřiště stejnou sestavu jako v předchozím kole, kdy jeho svěřenci v pražském derby zdolali na Strahově 4:1 Spartu B.

Naopak jeho protějšek Radoslav Látal po domácí porážce 1:2 se Zlínem sáhnul hned ke čtyřem změnám v základní sestavě – kvartet Cigánek, Wirth, Zapletal, Pospěch nahradila čtveřice Horka, Čáp, Kiša a Nepožitek. Že by to ale přineslo v Praze viditelnou změnu k lepšímu, to rozhodně ne.

Pasivní Slezané od počátku přenechali iniciativu exligové Viktorce. Ta se sice do šancí před gólmanem Květoněm nedostávala, v polovině první půle však překvapil jeho i celý stadion levý záložník Žižkova Zengue. Kamerunec parádní křížnou střelou zdálky k tyči otevřel skóre.

Až potom se hosté častěji osmělili směrem dopředu a odměněni byli v nastaveném čase první půle. Partyš z rohového kopu přesně našel nabíhajícího stopera Mezlíka a ten pohotovou střelou, jež se odrazila od břevna za záda gólmana Hrušky, srovnal skóre.

Po návratu ze šaten už po patnácti vteřinách hry (!) udeřili hosté podruhé. Hned při první akci se dostal ke střele Halaška, kterou ještě žižkovská defenziva odvrátila, míč se však odrazil přesně k dobíhajícímu Schaffartzikovi a ten jej bez okolků poslal do sítě.

Ze tří střel mířících na Hruškovu svatyni tak dvě skončily v síti. Šedesát opavských fanoušků v hledišti mohlo oslavovat, stav 1:2 z pohledu hostí neohrozila ani obrovská šance střídajícího Martana, proti němuž Květoň včas vyběhl a zabránil vyrovnávacímu gólu.

Přes sílící, ale také zcela jalovou územní převahu Viktorky se skóre prakticky celý druhý poločas neměnilo. S tím se ale nechtěl smířit Martan a ve třetí minutě nastaveného času zajistil vyrovnavací brankou Žižkovu alespoň bod.

Viktoria Žižkov – SFC Opava 2:2 (1:1)
Branky: 22. Zengue, 90. (+3) Martan – 45. (+1) Mezlík, 46. Schaffartzik. Rozhodčí: Hrubeš – Gallo, Čecháček. ŽK: Brabec, Martan, Ujec – Partyš, Halaška. Diváci: 1280

Žižkov: A. Hruška – T. Kučera, Brabec, T. Procházka, Šťastný – Culek – Vaculík, Jiří Novák (60. Koukal), Zengue (60. Martan) – Kalod (84. Ujec), Pulkert
Opava: Květon – Kolínek, Horka, Mezlík, Čáp – Kiša (75. Půda), Uvíra – Partyš, Nepožitek (87. Wirth), Schaffartzik – Halaška (90. Neubert)