„Mé a majitelovy názory na fotbal byly rozdílné. Vycítil jsem, že nemá ambice posunout Miku výše," řekl Zsolt Hornyak, který jako hráč i trenér působil několik let v Hlučíně.

„Chtěl jsem do Miky přivést čtyři hráče, abychom mohli v předkole Evropské ligy uspět, majitel byl proti," doplnil bývalý reprezentační obránce Slovenska. Na Miku bude ale vzpomínat jen v dobrém. „Dali mi velkou šanci trénovat, za to jim děkuji. Můj odchod je sice nepotěšil, ale tak už to ve fotbale chodí," poznamenal Zsolt Hornyak.

V hlavním městě Arménie ale zůstává. Dvouletou smlouvu podepsal s týmem FC Banats Jerevan. Na první pohled se dá říci, že si pohoršil. Banats totiž v loňské sezoně skončil poslední.

„Majitel klubu má velké cíle, chce skončit do třetího místa. Zázemí klubu je na vysoké úrovni, máme svou fotbalovou akademii, jejíž filosofie je založena na holandské škole. Navíc i rozpočet na sezonu je podstatně někde jinde než v Mike," podotýká Zsolt Hornyak.

„Majitel klubu vlastní ještě Metalug Doněck a ruský Krasnodar," doplňuje bývalý hlučínský obránce. V současné době intenzivně skládá tým pro novou sezonu. „V přípravě máme hráče i z Mexika, trénovat s námi začal i útočník, který naposledy hrával v Los Angeles Galaxy. Když se podívám na loňskou soupisku, tak z ní zůstanou tak čtyři hráči," uzavírá Zsolt Hornyak.