Zápas se hrál za extrémních podmínek, které evidentně fotbalu vůbec nesvědčily. První půle byla ze strany Hlučína poměrně slušná. Hosté šli do vedení v 11. minutě po přesné střele Tótha, který si naběhl mezi hostující obránce a po samostatném úniku překonal padajícího gólmana Fulneku. Hlučín měl v úvodu utkání také další šance, ale ty již zůstaly k jeho smůle nevyužity. Rozhodčí dokonce po jedné ze sporných situací signalizoval pokutový kop ve prospěch ve svižném tempu hrajících hostí, ale nakonec jako bod střetu označil k velké spokojenosti domácích místo ležící těsně za hranicí pokutového území. „Penalta měla být podle mne nařízena. K zákroku došlo již v pokutovém území, ale rozhodčí pravděpodobně podlehl tlaku domácích fotbalistů, kteří jej doslova zasypali protesty,“ podivoval se nad situací z první půle trenér Hlučína Petr Samec.

V 19. minutě Hlučín přece jen podruhé rozvlnil síť domácí branky, ale radost hostujících hráčů byla předčasná. Pomezní rozhodčí totiž signalizoval ofsajd, a branka tak nebyla uznána. Fulnek poté zvýšil obrátky a těsně před koncem prvního poločasu se dočkal také vyrovnání. Po zaváhání hlučínské obrany se po centru ze strany prosadil jeden z domácích hráčů a přesnou hlavičkou vyrovnal na 1:1. Za tohoto stavu také obě mužstva odešla do šaten.

„O přestávce měli někteří naši hráči zdravotní problémy. Mnozí pociťovali silné nevolnosti způsobené obrovským vedrem, a tak také proto jsme museli pro druhou půli sestavu obměnit. Střídání však nebyla zcela podle našich představ,“ pokračoval dále Samec. Ten poté sportovně uznal, že ve druhé půli byl dle jeho názoru již Fulnek lepším mužstvem na trávníku.

Domácí přidali do sítě Hlučína další dvě trefy a po zásluze se radovali z vítězství 3:1 v přímém měření sil s druholigovým rivalem. „Konečný výsledek nám ukázal možnosti některých hráčů z hlediska jejich další pozice v týmu. Nestřídali jsme tak často jako domácí, což se mohlo projevit únavou ve druhé půli. Nechali jsme hráče v maximálním zatížení,“ zakončil Samec. Ten poprvé nasadil do hry jednadvacetiletého gólmana Baníku Ostrava Adama Kosmáka, který přichází do Hlučína na hostování. „Měl by vytvořit spolehlivou brankářskou dvojici s Michalem Kosmálem. Damir Šehovič, který udělal v minulém roce obrovský výkonnostní skok a klub s ním výhledově počítá, půjde na hostování do divizních Bohuslavic. Potřebuje pravidelnou zápasovou zátěž,“ řekl manažer Hlučína Ján Moravčík.

Již v sobotu se fotbalisté Hlučína zúčastní turnaje v Petřkovicích, kde se utkají s místním mužstvem TJ Odra, které je účastníkem krajského přeboru. Sestava Hlučína: Kosmák – Kopecký, Štýbar, Švrček (46. Barcal D.), Hornyak – Prokeš, Stoklásek, Kovář (46. Bogdáň), Hanus, Žiška (38. Felipe) – Tóth (46. Vaculík)