V domácí sestavě chyběli kvůli zdravotním problémům její stabilní členové Ota Novák, Radomír Víšek, Radek Mezlík a Libor Kozák. První šance zápasu přišla na řadu v 8. minutě, kdy hostujícího gólmana prověřil Barteska. Na druhé straně vystrašil Kovalík bývalý hráč Opavy Chlebek jehož rána skončila na tyči. První branky se dočkali diváci ve druhém poločase a vstřelili ho Opavští.

Po centru Zapletala otevřel skóre Půda. Vzápětí bylo ale srovnáno. Kovalík ve vápně poslal k zemi Reichla a útočník Opic penaltu proměnil. Další gól již k vidění nebyl a utkání skončilo remízou 1:1. „Máme za sebou první dny přípravy, které byly kondičně zaměřeny, na to se ale vymlouvat nechci. Soupeř také určitě nezahálel. Udělali jsme hodně chyb, a to hlavně po taktické stránce,“ řekl po utkání asistent Jiřího Nečka Kamil Papuga. Další přípravný duel odehraje Slezský FC již ve středu, když od 15 hodin se střetne na umělé trávě v Kravařích s ostravským Baníkem.

Slezský FC Opava vers. Karviná 1:1 (0:0) Branky: Půda – Opic (penalta) Opava: Kovalík – Zapletal, Robin Wirth, Pejša, Kolínek (46. Uvíra) – Kiša (46. Halaška), Barteska, Horka (46. René Wirth), Partyš – Janoviak (46. Půda), Holčák (46. Neubert).