Dění na trávníku určila již 5. minuta. V pokutovém území upadl domácí Fadrný a rozhodčí Koval poprvé v utkání ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil Busta a tvrdou střelou k pravé tyči prostřelil Květoně. Opavští mohli prakticky ihned odpovědět, ale hlavička Štefka zazvonila jen na břevno Židlického branky. V následujících minutách se taktovky chopili opět Klokani.

Ve 13. minutě ideálně rozehrál přímý kop Morávek a jeho střelu mířící do horního rohu branky Květon tygřím skokem vytěsnil nad břevno. Za 3 minuty se již domácí radovali. Dufek při pokusu o centr napálil bránícího Štefka a rozhodčí Koval byl opět zcela nekompromisní – penalta. Busta i podruhé vyzrál na Květoně a bylo to 2:0. „Ať si každý o penaltových okamžicích udělá obrázek sám. Kdo tam byl, viděl, že nás sudí Koval jednoznačně poškodil, a určil tak ráz celého utkání,“ zlobil se opavský kapitán René Wirth.

Právě Wirth následně pěkně vypálil, ale jeho střela skončila vedle branky. Podobně si vedl o pár minut později i Středula. V poločase domácí vedli 2:0. Druhá půle začala tlakem Slezanů. Nejprve pálil po Středulově přistrčení Wirth, ale neuspěl. Tentýž hráč následně připravil tutovku pro Neuberta, i jeho pokus z bezprostřední blízkosti však Židlický chytil. Definitivní konec opavských nadějí přinesla 77. minuta. Morávek uvolnil nabíhajícího Fadrného, jehož zakončení nemělo chybu – 3:0.

„Příliš jsme se přizpůsobili hře Bohemky. Naše hra nebyla dobrá, musíme to do pátečního derby s Baníkem zlepšit,“ hledal příčiny porážky kapitán René Wirth.