K lepším výsledkům má Dolnímu Benešovu kromě tvrdé dřiny pomoci také změna na trenérském postu. Neúspěšného kouče Bohuše Kelera, který své svěřence dovedl k záchraně doslova za minutu dvanáct, vystřídá na lavičce Martin Rozhon. Bývalý vynikající ligový útočník Opavy a Drnovic má zkušenosti s trenérskou prací v mládežnických kategoriích. Štace u třetiligového Dolního Benešova proto bude jeho první větší šancí ukázat své kvality. „Mužstvo bylo v minulé sezoně v útlumu. Máme však ve svém středu zkušené hráče, kteří již ve třetí lize působí delší dobu. Právě ti musí ve spolupráci s trenéry mladší fotbalisty ohlídat a jakýmsi způsobem usměrnit,“ všiml si po svém příchodu k mužstvu nový trenér Martin Rozhon. Ten podotkl, že tým je třeba doplnit o nové neokoukané tváře, které by zapadly do kabiny a přinesly by do ní novou, svěží krev.

Dolní Benešov zahájil přípravu pod jeho vedením v pátek 6. července. Hned o den později absolvoval se svými svěřenci první zápas v nedalekých Bohuslavicích, které jsou nováčkem divize. Přestože se snaživý domácí tým vypjal k solidnímu výkonu, svému soupeři podlehl 0:1. V následujícím týdnu pak čekala účastníka MSFL nepříliš oblíbená fyzická příprava. Hráči především běhali v okolí stadionu a města. „Kondiční dril jsme zakončili turnajem v Mikulovicích. Odehráli jsme zde poměrně dobrá utkání a dostali jsme se až do finále, ve kterém jsme však nestačili na druholigové Vítkovice,“ pokračoval dále Rozhon. V současné době pokračují v Dolním Benešově dále podle vypracovaného plánu v letní přípravě. Ta však již není tolik zaměřena na fyzickou kondici. Na řadu tak přichází především nácvik herní fáze a práce s míčem.

V plném proudu je také hledání vhodných adeptů na doplnění hráčského kádru. V tom již však k několika zajímavým změnám došlo. Do nižších rakouských soutěží odešel Vojáček, Brezovský požádal ze zdravotních a rodinných důvodů o hostování v některém z okolních klubů, v čemž mu bude vyhověno a Schaffartzik odešel do Opavy, kde absolvuje letní přípravu. Po dlouhodobém zranění se naopak k týmu připojil Kubík a staronovou tváří je také Šrámek, který přichází z Dětmarovic.

Známou tváří je také nový asistent trenéra Rozhona, bývalý místní hráč Dušan Christoph. „V sobotu se mužstvo zúčastní turnaje v Petřkovicích a hned v úterý bude následovat domácí zápas s Jakubčovicemi, jehož začátek je stanoven na 17 hodin. Pak již nás čeká pouze pohárový zápas, ve kterém přivítáme v prestižním derby druholigové Vítkovice,“ nastiňuje nejbližší program ambiciózní kouč. Generálkou na nastávající sezonu pak bude duel s účastníkem krajského přeboru z Bohumína. „Máme určitou vizi, ke které bych rád hráče dovedl. Naším cílem je stabilizovat kádr a zabudovat do něj mladé nadějné fotbalisty. Naším přáním je hrát nejhůře ve středu tabulky,“ řekl na závěr trenér Rozhon.