Po ubytování se děti rozdělily do čtyř družstev, určily si název svého týmu a individuálně přezdívky hráčů, pod kterými po celou dobu kempu vystupovaly, a to vše v duchu blížícího se mistrovství EVROPY 2008 ve fotbale takto: Itálie, Anglie, Německo a Francie. Družstva pak mezi sebou v průběhu kempu bojovala o umístění ve fotbalových, vědomostních a společenských disciplínách. Hodnoceno bylo také chování jednotlivců a úklid na pokojích. Hlavní náplní každodenního programu byly speciální fotbalové tréninky zaměřené na rozvoj pohybových schopností, dynamiku a koordinaci běhu, techniku s míčem, střely z různých vzdáleností na branky a v neposlední řadě výklad z pravidel fotbalu, psychologie a strategie v utkání.

Tréninkové jednotky probíhaly jak na travnatých hracích plochách TJ Tatran Turzovka a TJ Slovan Klokočov, tak i na mini hřišti s umělým travnatým povrchem třetí generace v areálu Centra volného času pro mládež města Turzovky. Vedoucí připravili velmi nadstandardní podmínky v průběhu celého chodu kempu. Tento ročník však nejmenší fotbalisté neodehráli ani jedno přátelské utkání. V náplni předběžného rozvrhu kempu se měly sice odehrát dva či tři zápasy, ale vzhledem k situaci mládežnických celků v oblasti, kdy nefunguje mládežnický vývoj od minižáků neboli přípravky, ale většinou od starších žáků, bylo od návrhu upuštěno. I proto se vedoucí projektu nakonec rozhodli nereflektovat na sehrání žádného zápasu.

Chlapci se zúčastnili také mše svaté v kostele v Klokočově a následoval odpočinkový program s nádechem rodinných návštěv. Jeden den byl vyhrazen turistickému programu ve smyslu Lašské naučné stezky. Největší atrakcí pro děti byl celodenní výlet na termální koupalištěv Bešeňové, nacházející se v překrásném prostředí Chočských vrchů a Malé Fatry. Velké poděkování patří sponzorům kempu za poskytnutí finančního příspěvku nebo materiální pomoci či rady. Bez jejich vstřícnosti a štědrosti by organizátoři celou akci v dané kvalitě jen těžko mohli zajistit.