Hlučínští fotbalisté naposledy vyhráli v prvním kole a ze sobotního duelu s pražskou Duklou potřebovali tři body jako sůl. „Dnes to byl hodně vyhecovaný zápas. Poslední zápasy nás nezastihly zrovna v nejlepší formě. Hlavně ty dvě domácí ztráty mrzely,“ začal domácí útočník Martin Hanus a dodal: „Byli jsme hodně pod tlakem. Nic jiného než vítězství nás nezajímalo.“

Domácí tým vsadil na zvýšenou agresivitu a již v nastaveném čase prvního poločasu se dostal do vedení zásluhou Petra Bogdaně. „Branka do šatny zamává s každým týmem. Nám se podařilo vstřelit na začátku poločasu navíc druhý gól, jenomže poté jsme začali hrát pasivně, a to Duklu nakoplo,“ podotkl Hanus. Přažany vrátil do zápasu excelentní ranou Holub, což domácí výběr zaskočilo. „Přestali jsme úplně útočit a kombinovat. Dukla nás dostala pod tlak, navíc dala gól, naštěstí se nám to podařilo dotáhnout do vítězného konce,“ vydechl si Martin Hanus.

Stejně jako v Třinci dohrávali domácí o desíti. Po druhé žluté putoval předčasně pod sprchy Prokeš. „Bylo to přísné vyloučení. Nevím, zda za vysokou nohu se dává žlutá karta,“ bránil svého spoluhráče Hanus. Navíc v poslední minutě to v pokutovém území Slezanů pořádně hořelo. „Po rohovém kopu jsme nedokázali dvakrát odkopnout balon, brankář se k němu nemohl dostat, nakonec se nám to podařilo. Po šťastné brance Švrčka jsme si mohli vydechnout,“ usmíval se po utkání hlučínský útočník.

Pro Martina měl sobotní duel ještě jednu pikantnost. V dresu pražské Dukly nastoupil totiž jeho mladší bratr František. „Hecování proběhlo. Poražený platí večeři,“ mnul si ruce hlučínský fotbalista. Proti svému bráchovi nastoupil podruhé a opět se radoval z vítězství. „Asi na něj umíme zahrát. Ne, ale teď vážně, potřebovali jsme nutně vyhrát a jsem rád, že se nám to podařilo,“ uzavřel domácí útočník Martin Hanus.