Na důrazný nátlakový fotbal hostí po celém hřiště, domácí hrou bez pohybu a řadou nepřesných přihrávek nic nevymysleli, hosté tak po celý jeho průbě měli vývoj utkání pod kontrolou. Když se Slezané nedokázali brankově prosadit ani ze standardních situací, ani nevyužili Moravčíkem přesný pás od Totha, přišel zákonitě trest. Gól Strnada devět minut před koncem znamenal jejich první podzimní porážku. „Čáslav hrála velice kvalitní presing po celém hřišti, na který jsme nedokázali nic vymyslet. Nedařila se nám hra ve středu hřiště,“ kroutil hlavou středopolař Hlučína, čtyřiadvacetiletý Lumír Stoklásek, který je ve Slezsku na hostování z Olomouce.

„Snažili jsme se prosadit hrou nakopávaných míčů, tato taktika proti vysokým obráncům soupeře úspěch slavit nemohla. Neprosadili jsme se ani v osobních soubojích, a hráči Čáslavi tak byli u všech akcí o krok dříve, a to byl podle mne hlavní důvod naší porážky,“ pokračoval Stoklásek, který v loňské sezoně hrál třetí ligu v Uničově.

Ke kombinační hře, která Samcův tým zdobila v úvodních kolech se tentokrát Slezané příliš nedostávali. „Bohužel soupeř nás svým důrazným presingem k ní vůbec nepustil. Nedařila se nám přízemní hra ve středu hřiště. Hráli jsme to, co chtěl soupeř, a to byla chyba,“ podotkl hlučínský záložník, který sice je kmenovým hráčem Olomouce, ale šanci v kádru Sigmy zatím nedostal. „Už loni jsem hostoval v Uničově, kde jsem si dobře zahrál. Když letos přišla tato nabídka, opět jsem neváhal, nelituji,“ zakončil Lumír Stoklásek.

Hlučín - Čáslav 0:1 (0:0)

Branka: 81. Strnad.

Rozhodčí: Drábek - Gallo, Handlíř.

ŽK: Bogdaň, Kovář, J. Barcal - Jiroušek, Kotrba.

Diváci: 1096.

Sestavy: Hlučín: Kosmál - D. Barcal (84. Galajda), Bogdaň (70. Kopecký), Štýbar, J. Barcal - Stoklásek, Kovář, Melecký, Moravčík - Hanus (67. Koubek), Toth. Trenér: Samec.

Čáslav: Zich - Kotrba, Mráz, Skoupý, Zachariáš (65. Nešpor) - Jiroušek, Haniak (90+2. Slezák), Skopalík, Hozda - Schulmeister (85. Veselý), Strnad. Trenér: Medynský.