Rozhodnutí přinesla až poslední minuta, ve které zajistil domácím plný počet bodů kapitán René Wirth. Slezané vyhráli 3:2. „Po nešťastné prohře v Olomouci jsme chtěli naplno zabodovat na domácí půdě, což se nám nakonec podařilo. Jsem moc rád, že jsme Slavii porazili. Tahle výhranám jistě pomůže i v dalších zápasech,“ konstatoval opavský záložník Adam Středula. Opaváci na svého soupeře vlétli od úvodního hvizdu a skóre se mohlo měnit už v 1. minutě.

Středulův zblokovaný centr doputoval až k Neubertovi, jehož hlavičku brankář Slavie s vypětím všech sil vyrazil na roh. Počáteční nápor domácích vyústil ve vedoucí branku v 13. minutě. Holčák utekl obraně a naservíroval lahůdkovou přihrávku zcela volnému Krčmaříkovi, který do odkryté branky nemohl minout – 1:0. Sešívaní mohli kontrovat vzápětí, ale z malého vápna trestuhodně minul Jíša. Květon musel být neustále ve střehu. Své umění musel předvést především při tutovce Balcara, který se před ním ocitl trestuhodně neobsazený.

V poločase vedli domácí 1:0. Po změně stran se mohl do střelecké listiny zapsat Středula, ale svým volejem trefil pouze reklamní panel vedle branky. Ze vstřeleného gólu se mohli Opavští radovat v 58. minutě. Na Holčákův roh si naskočil Neubert a přesnou hlavičkou nedal Berkovicovi žádnou šanci – 2:0. „Po vstřelení druhého gólu jsme se nepochopitelně zatáhli a nechali hrát Slavii, za což jsme byli také po zásluze potrestáni,“ pokračoval Středula. V 74. minutě chyboval v rozehrávce Šašinka a následný brejk přesně zakončil Barcal – 2:1.

Neuběhly ani tři minuty a bylo vyrovnáno. Květon se nedohodl se svými stopery a osamocený Jíša uklidil míč s přehledem do branky – 2:2. Převážit misky vah na opavskou stranu mohl Holčák. Berkovic však krásnou robinzonádou střelu opavského kanonýra zlikvidoval. Dvakrát v rychlém sledu pálil Středula, ale ani on nedokázal rozvlnit síť. V 89. minutě měli slávisté příležitost rozhodnout zápas. V obrovské šanci se ocitl střídající Hošek, ale z bezprostřední blízkosti vystřelil mimo.

Infarktový zápas ještě nekončil. Holčák našel na kraji volného Saba, jeho centr se dostal ke kopačkám Neuberta, ten přistrčil volnému Wirthovi, který zachoval chladnou hlavu a s přehledem zakončil – 3:2. „Byly to nervy, ale šli jsme za vítězstvím a dočkali se ho. Myslím si, že jsme start do sezony zvládli,“ zakončil Středula.

Branky SFC: Krčmařík, Neubert, René Wirth

SFC: Květon – Šašinka, Štefek, Horák, Moravec – Krčmařík (61. Sabó), René Wirth, Ihnatišin, Středula (90. Pomp) – Holčák, Neubert.