Hostující celek potřeboval body jako sůl, a v sestavě se proto objevili čtyři hráči třetililgového áčka v čele s Michalem Schreierem a Jakubem Šromem. Byl to právě prvně jmenovaný, který se dostal již v první minutě ke střele, avšak brankář Fišer pohotovým zákrokem svůj tým podržel.

Chvíli nato ale vyrobili dolnobenešovští zadáci chybu v obraně, míče se zmocnil Otypka a střelou k tyči poslal Opavu do vedení. Na druhé straně chtěli rychle odpovědět Schreier se Šromem, jenomže znovu nechali vyniknout brankáře Fišera. „Do konce poločase se stejně podařilo Benešovu vyrovnat, a to po střele Sobka z trestného kopu,“ pokrčil rameny domácí gólman Dalibor Fišer.

Ve druhé půli se proměnila ve střelecké manévry Slavie. Nejdříve ji získal vedení Sedlář. Na 3:1 zvyšoval po rohovém kopu svého bratra Petra Roman Čelůstka. Čtvrtá branka v hostující síti byla vystřižena jako z fotbalové učebnice. Kořistka se elegantně zbavil protihráče, v šestnáctce našel Moce a upravil na 4:1. Poslední slovo si pak vzal Petr Čelůstka, jenž dal výsledku konečnou podobu – 5:1.

„Benešov nehrál špatně, ale zapomínal hodně na obranu, za což jsme ho dokázali potrestat pěti góly. Myslím si, že tímto vítězstvím jsme se definitivně zachránili. I když ve hře je stále ještě šest bodů,“ poznamenal domácí brankář. 5:1. „První poločas byl vyrovnaný. Rozhodla branka na 2:1. Soupeř poté dobře bránil a my jsme nebyli schopni již nic kloudného vymyslet,“ uvedl hostující záložník Michal Schreier.

Slavia: Fišer – Otýpka, Kokošek, R. Čelůstka, Stoniš – Kořistka, Stareček, Babic (80. Pusch), Sedlář – Kowalski (65. P. Čelůstka), Žurek (70. Moc).