Svěřenci Stanislava Schwarze nezačali utkání vůbec špatně a po většinu první půle byli aktivnějším týmem. Stejně jako jejich soupeř se však téměř nedostali do zakončení. „První poločas byl z našeho pohledu vydařený. Diktovali jsme tempo hry a soupeře nepouštěli do šancí. Je škoda, že se nám nepodařilo dotáhnout více akcí do úspěšného konce. Scházela finální přihrávka,“ hodnotil zápas asistent trenéra Petr Desseyve.

Na první „gólovku“ si diváci museli počkat až do 30. minuty. Villaschek chyboval v rozehrávce a nabídl sólový nájezd Doležalovi. Ten se řítil sám na Klecha, ale trestuhodně branku minul. Odpověď Opavských na sebe nenechala dlouho čekat. V 35. minutě vyslal Furik na steč Škrobánka, ten si pohrál s brněnským obráncem a přesnou střelou k levé tyči poslal domácí do vedení – 1:0. Takový byl i poločasový stav.

Do druhé půle nastoupili opět aktivněji domácí. Kršek individuálně prošel obranou, předložil míč Klimasovi, který však pálil pouze do ochranné sítě. Od tohoto okamžiku se ujali taktovky hosté a v 50. minutě srovnali skóre. Po pěkné kombinaci na pravé straně odcentroval Jukl na hlavu Štourače, ten vrátil míč před branku a neobsazený Doležal prostřelil Klecha – 1:1. Hráče Brna vyrovnávací gól posadil na koně a během deseti minut rozhodli o svém vítězství.

V 56. minutě se opavská obrana nepochopitelně rozestoupila, míč po sérii krátkých přihrávek doputoval až k Selingerovi, za jehož střelou se mohl Klech pouze ohlédnout – 1:2. Za dalších 5 minut vedli Brňané již o dvě branky. Klech podcenil Urbánkovu střelu z takřka 30 metrů, vyrazil míč na břevno a dobíhající Doležal bez větších problémů vstřelil svůj druhý gól v zápase – 1:3.

Opavští se ještě pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale všechny jejich akce končily už před pokutovým územím Brna. „Dnes jsme doplatili na hrubé chyby v obranné fázi, a sami se tak připravili o šanci na dobrý výsledek,“ zakončil své hodnocení Desseyve.

Branka SFC: Škrobánek

SFC Opava: Klech – Orlík, Harazim, Šrom, Villaschek (75. Žmolík) – Klimas, Binar (68. Šenk), Furik (56. Brunclík), Kršek (53. Galvas) – Wedlich, Škrobánek.