Od úvodního hvizdu byli svěřenci Josefa Muchy aktivnějším týmem, což se jim záhy vyplatilo. V 8. minutě si Holčák pohrál s celou boleslavskou obranou, poslal před branku prudký centr, který ještě obrana hostů odvrátila. Míč však doputoval k Wirthovi, který pohotově poslal domácí do vedení – 1:0. Poté převzali iniciativu hosté a především Záblacký s Chramostou zle zatápěli opavské obraně.

Prvně jmenovaný dvakrát nebezpečně pálil z dálky, ale Květon se překonat nenechal. Největší šanci si hosté vypracovali ve 25. minutě. Záblacký prostrčil míč Chramostovi, který střelou z malého vápna o centimetry minul pravou tyč. Na druhé straně po Ihnatišinově přihrávce už téměř zvedal ruce nad hlavu Holčák, přehodil brankáře, ale dobíhající obránce míč odkopl do zámezí. Poločasový stav byl tedy 1:0. Do druhé půle vstoupili Slezané opět aktivněji a po Šašinkově hlavičce se dokonce radovali z gólu, ten však rozhodčí neuznal. Míč, který již celým objemem přešel brankovou čáru, neviděl, a tak se pokračovalo dál.

Domácí svého soupeře jednoznačně přehrávali a v 61. minutě se dočkali uklidňujícího druhého gólu. Holčák utekl boleslavské obraně a zkušeně obstřelil brankáře – 2:0. Hosté se osmělili v druhé půli jen jednou. Dělovku Záblackého z přímého kopu Květon efektní robinzonádou vyrazil. V 75. minutě přidali Opavští třetí branku. Prášil se prokličkoval do vápna, trefil břevno a dobíhající Neubert pohodlně skóroval – 3:0.

Svůj druhý gól v zápase mohl zanedlouho přidat Holčák. Po Neubertově přihrávce běžel sám na brankáře, ale ten jej tentokrát vychytal. Konečnou podobu výsledku dal po Vaňkově uvolnění Štefek, když krásně trefil horní růžek branky, a podtrhl tak výborný výkon celého týmu. Opavské dorostence nyní čeká v Olomouci souboj s dosud neporaženou Sigmou a za dva týdny domácí utkání s pražskou Slavií.

Branky SFC: René Wirth, Holčák, Neubert, Štefek

SFC: Květon – Šašinka, Štefek, Michalčák, Prášil – Krčmařík (69. Sabó), René Wirth, Ihnatišin (78. Vaněk), Moravec (53. Středula) – Holčák, Neubert.