Zápas v Jihlavě byl pro svěřence Josefa Muchy velmi důležitý. V případě neúspěchu by se nebezpečně přiblížili sestupovému pásmu. Dorostenecká liga je velice vyrovnaná a bodové rozdíly mezi mužstvy ve středu tabulky naprosto minimální. „Začátek byl opatrný z obou stran. Menší převahu měli domácí, kteří hrozili především ze standardních situací,“ popsal úvod utkání střelec dvou branek Martin Neubert.

Opaváci přečkali nápor domácích a sami mohli jít v 16. minutě do vedení, ale Středula ve vyložené šanci branku přestřelil. To však Slezanům příliš vadit nemuselo. V 21. minutě dlouhý nákop Šašinky zpracoval Holčák, protáhl se do pokutového území a vystřelil. Jeho pokus sice zastavila tyč, ale pohotový Neubert již míč do branky dostal – 0:1.

Na druhé straně nebyli daleko od vyrovnání domácí. Šamánkovu hlavičku vyrazil Květoň pouze k dobíhajícímu Linhartovi, který trestuhodně netrefil prázdnou branku. Po změně stran vrhli Jihlavští všechny síly do útoku a snažili se srovnat skóre. Několikrát k tomu byli hodně blízko, ale brankář Květoň chytající ve skvělé formě všechny šance bravurně zneškodnil. Hosté hrozili především z brejků, ale dlouhou dobu se jim žádný z nich nepodařil dotáhnout do úspěšného konce. Rozhodnutí přinesla až 81. minuta. Středula našel ve vápně volného Holčáka, a ten netradičně hlavou vstřelil velice důležitý druhý gól.

To však z opavské strany ještě nebylo vše. Za další dvě minuty se po rychlém brejku a ideálním uvolnění Holčáka podruhé v utkání prosadil Neubert a stanovil tak konečné skóre – 0:3. „Bylo to velmi těžké a důležité utkání. Přivezli jsme první 3 body ze soupeřova hřiště a tím konečně udělali trenérovi radost. Teď se musíme připravit na zbývající dva zápasy, které určitě nebudou jednoduché, ale musíme je zvládnout,“ zakončil odhodlaně Neubert. Starší dorostence čeká v pátek na domácí půdě pražská Sparta a podzimní část sezony zakončí o týden později v Teplicích.

Celostátní liga staršího dorostu

Jihlava vers. SFC Opava 0:3 (0:1) Branky: Neubert 2, Holčák SFC: Květoň – Horák, Štefek, Michalčák, Šašinka – Středula, René Wirth, Furik (69. Ihnatišin), Pomp (86. Krčmařík) – Holčák (86. Thomas), Neubert.