Úvod byl z obou stran velice opatrný a k první vážnější šanci se dostali Opavští až ve 21. minutě, avšak Středulův přímý kop skončil těsně vedle domácí branky. Rozhodující moment utkání přišel v 27. minutě. Na vlastní půli se k míči dostal Prášil, obešel čtyři protihráče a po sedmdesátimetrovém sprintu nedal holickému brankáři nejmenší šanci – 0:1. „Měl jsem před sebou volný prostor, útočníci mi skvěle odtáhli obránce a pak už stačilo jen trefit bránu,“ liboval si střelec. Na druhé straně dvakrát nebezpečně pálil Hymr, ale Květoně v opavské bráně nepřekonal.

Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro hostující celek. Ve druhé půli oba týmy jen nakopávaly míče a kazily obrovské množství přihrávek. Hra upadla do hlubokého průměru. Za zmínku stojí jen střela Neuberta, kterou domácí obránce vyhlavičkoval z brankové čáry, a samostatný únik Holčáka. Opavský kanonýr však nezachoval klid a zakončil velmi nepřesně. Definitivní pojistku přinesl až další průnik Prášila, jehož centr uklidil do prázdné branky Wirth. „Dnešní vítězství bylo vydřené, hra určitě nebyla ideální,“ zakončil své hodnocení Prášil.

SFC: Květon – Štefek, Horák, Šašinka, Prášil – Středula (76. Ihnatišin ), Horka, René Wirth, Bitomský (60. Krajčovič) – Neubert, Holčák (85. Palkovič).