Celý první poločas se hrálo především v prostorech mezi šestnáctkami, téměř bez střel na branku. Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany, na kterou domácí po dlouhou dobu nenacházeli účinný recept. Diváci na stadionu opavské Slavie si mohli zakřičet gól na konci první půle. V pokutovém území byl faulován Komárek a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Kašný a s přehledem poslal domácí do vedení.

V poločase tedy vedli domácí 1:0. Po změně stran se již hrálo pouze na jednu branku. V 60. minutě se Slezané dočkali uklidňujícího druhého gólu. K míči se v pokutovém území dostal Thomas a tvrdou střelou propálil Kučeru ve vyškovské brance. Opavský útočník byl velice aktivní a několikrát mohl vedení svého týmu zvýšit, Kučera však svůj tým podržel. Možnost skórovat měl také Fajkus, ale z dobré pozice trefil jen boční síť.

Konečnou podobu výsledku dal svým druhým gólem Thomas, když úspěšně zakončil svůj samostatný průnik. „Soupeř byl velmi nepříjemný, dlouho jsme se nedokázali prosadit proti jejich houževnaté obraně. Na druhou stranu jsme je nepustili do žádné šance. Každý si plnil své povinnosti. V druhé půli jsme již měli hru pevně ve své moci, vstřelili tři branky a zaslouženě vyhráli. Vypracovali jsme si ještě pár slibných možností, které jsme neproměnili,“ ohlížel se za průběhem utkání opavský kapitán Michal Hrabina.

Branky SFC: Thomas 2, Kašný (pen.)

SFC: Furczak – Onderka, Fajkus, Hrabina, Komárek – Pospíšil, Kašný, Kužel (70. Dietrich), Pomp – Palkovič (66. Václavek), Thomas (88. Piskoř).