Jediný gól zápasu padl po hodině hry. Domácí zahrávali standardní situaci a Hloušek, nikým neatakovaný prostřelil Nováka. „Tuhle standardku Příbram nezvládla. Zahrávali signál, jejich hráči ale centr nesedl a balon doputoval šťastně o tři metry dál k Hlouškovi. My jsme mu dali až příliš moc prostoru a on mě prostřelil,“ popisoval rozhodující moment zápasu brankář Slezského FC Otakar Novák. „Jinak jsme viděli vyrovnaný zápas. My jsme chtěli s výsledkem ještě něco udělat, avšak už se nám to nepovedlo,“ pokrčil smutně rameny opavský gólman.

Trenér Jiří Neček svým hráčům po utkání vyčítal malou bojovnost a nasazení. „Defenzivní úkoly jsme si plnili vcelku slušně. Ovšem hra dopředu měla velké rezervy. Připadalo mi, že soupeř měl větší chuť po vítězství, a to je smutné. Trenér měl pravdu, pokud bychom zabrali, mohl vypadat výsledek jinak. Nějak se nešlo dostat do hry,“ přiznal Ota Novák. Fotbalisté Slezského FC tak prohráli podruhé v řadě. Nejdříve trestuhodně v Rýmařově a nyní v Příbrami.

„Spousta lidí si může myslet, že Rýmařov na nás mohl zanechat stopy. S tím nesouhlasím,“ ohradil se zkušený gólman. Nyní čekají na Nečkovce Vítkovice, tým, který v posledních zápasech šel výsledkově nahoru. „Musíme vyhrát. Třemi body alespoň trochu odčiníme ten zpackaný týden,“ míní Ota Novák. A co by mělo na ostravského soupeře platit? „Žádné vyčkávání, to by nám fanoušci ani nedovolili. Je zapotřebí na ně vletět, a dát co nejrychleji gól. Samozřejmě, že myslet musíme i na zadní vrátka,“ podotkl Novák.