Hosté vstoupili do vyrovnaného utkání poměrně dobře, když drželi s dobře hrajícími domácími krok. V úvodu zápasu, který měl velmi slušné tempo, se střídaly šance na obou stranách. Jako první udeřili ve 20. minutě domácí. „Po pravé straně unikl naší obraně jeden z domácích hráčů, prudkým centrem našel na malém vápně nabíhajícího spoluhráče, jenž nechytatelnou ranou otevřel skóre utkání,“ popisuje situaci před první obdrženou brankou předseda oddílu Emil Vrchovecký.

Háj poté zvýšil své obrátky a několikrát se dostal do poměrně solidní šance. Byli to však opět hosté, kteří inkasovali. Ve 35. minutě po zkráceném rohu vyslali dobře kombinující domácí do pokutového území další nadýchaný centr, který po přesné hlavičce skončil opět v Ujfalušiho síti. Po přestávce hosté přišpendlili Bohumín na jeho vlastní polovině. „Bohumín však vynikal i dobře organizovanou a důrazně hrající obranou. Tu se nám jen velmi těžce dařilo zdolávat,“ pokračoval Vrchovecký.

Domácí pak sami hrozili rychlými brejky, s nimiž si brankář hostí Ujfaluši ve třech složitých situacích poradil. Pět minut před koncem však obrana Háje vyrobila hrubou chybu, po níž postupoval jeden z domácích hráčů sám na branku. Se svou šancí si poradil bravurně a gólman Ujfaluši byl na jeho přesnou koncovku tentokráte již krátký.

Háj již v 90. minutě pouze kosmeticky upravil výsledek, když křižnou střelou z hranice pokutového území snížil na konečných 3:1 Nohavica. „Domácí dnes podali velmi dobrý výkon a jejich vítězství bylo podle mne zcela zasloužené. Důrazně bránili a problémy nám dělali také jejich rychlí útočníci,“ zakončil Vrchovecký. Háj ve Slezsku: Ujfaluši – Výtisk, Nohavica, Mihola, Matěj – Hendrych, Nádvorník, Dendys, Maloch (70. Prokša) – Trupl, Janíček.