Do utkání vstoupili o poznání aktivněji domácí fotbalisté, kteří si hned v úvodu pro obě mužstva důležitého duelu vytvořili převahu.

Ta však z jejich strany k ničemu kloudnému nevedla. A tak se do první výraznější šance dostali hosté. V 10. minutě se na hranici pokutového území uvolnil Žáček, ale Ujfaluši jeho střelu zneškodnil. Hosté však poznali, že se s domácím týmem dá hrát vyrovnaná partie a neuchýlili se pouze k bezzubému bránění. V 16. minutě pálil frýdlantský Kubáň, ale Ujfaluši byl opět pozorný. Hosté se dočkali vedoucí branky v 36. minutě. Kubáň našel v pokutovém území Tošenoviana a ten přízemní střelou kolem padajícího Ujfalušiho otevřel skóre. Domácí poté alespoň trochu přidali na obrátkách, ale slabý pokus Konvičky doprostřed branky gólman Šmajstrla zneškodnil. Do konce první půle se již nic podstatného nestalo, a do šaten tak mohli jít radostněji s průběhem první půle spokojení hosté. Ti měli raketový nástup do druhého poločasu. Ve vlastním pokutovém území vyrobil zbytečný faul domácí Nohavica. Balon si na značku pokutového kopu postavil Somr a upravil s přehledem střelou k tyči na 0:2. V 51. minutě se ocitl ve velké šanci ostrostřelec Háje Trupl, ale pálil pouze do náruče připraveného Šmajstrly. O chvíli později se však dokázal uvolnit na malém vápně znova a tentokráte již přízemní ranou prostřelil hostujícího gólmana Šmajstrlu. Vyrovnáno mohlo být v 60. minutě, ale agilní Trupl poslal svůj přímý kop těsně vedle. Trenér hostí měl poté šťastnou ruku při střídání.

Do hry poslal čerstvého útočníka Gucziho a ten po necelé minutě pobytu na hřišti zápas rozhodl. V pokutovém území si naběhl na střílený centr Pokludy a střelou do odkryté branky zvýšil na 1:3. V 86. minutě mohl ještě Háj závěr utkání zdramatizovat, ale Dendisův pokutový kop tygřím skokem zlikvidoval Šmajstrla, a tak se hosté mohli radovat z překvapivého vítězství, které je posunulo do klidného středu tabulky. Naopak domácí si zkomplikovali svou pozici v boji o postup do divize. „Do utkání jsme nevstoupili dobře, nedařila se nám kombinace. Přestože jsme prohrávali, chtěli jsme stav zvrátit v náš prospěch. Ve druhé půli se naše hra zlepšila, ale soupeř přidal další branky, čímž nás dostal do kolen. My jsme již stačili pouze snížit,“ hodnotil utkání domácí trenér Šrámek. Háj ve Slezsku: Ujfaluši – Nohavica, Trupl, Matěj, Skurka (32. Výtisk) – Mihola, Šubrt, Surový, Dendis – Konvička (75. Tyč), Janíček.