Sázka na mladé pušky Nečkovi opět vyšla. Devatenáctiletý Halaška hned v 5. minutě poslal Slezský FC do vedení a stovka žlutomodrých fanoušků mohla poprvé slavit. „Celou akci skvěle vypracoval Rostislav Kiša, zatáhl míč, oklamal soupeřova zadáka, přesně přihrál a já balon uklidil pod břevno,“ popisoval svůj gól šťastný střelec. Opava brzy vedla, nicméně ve zbytku prvního poločasu měla více ze hry Dukla. „Soupeř mi připadal důraznější. Sbíral odražené míče a tím nás dostával pod tlak. Nás podržel Ota Novák, zejména pak chycenou penaltou. I přesto se domácím nakonec podařilo vyrovnat,“ rozebíral sobotní utkání Milan Halaška.

Ve druhém dějství Slezané přidali na důrazu a na hřišti to bylo cítit. „Trenér nás v kabině nabádal k větší aktivitě. Jeho slova si všichni vzali k srdci. Více jsme bojovali a do všech soubojů chodili naplno,“ pokračoval střelec první branky. V 55. minutě se dostali Opaváci znovu do vedení, premiérově se trefil novic Milan Matula. „Šel důrazně za míčem,“ řekl ke střele svého nového spoluhráče mladý forvard.

Opavští tak vítězstvím na Julisce navázali na své výborné jarní výkony. „Ukázali jsme, že jarní výkony nebyly žádnou náhodou. V kabině panuje pohoda, už nyní se těšíme všichni na Slovácko. To bude úplně jiný zápas. Loni hráli ještě ligu a chtějí se do ní rychle vrátit. Můžeme očekávat oboustranně útočný fotbal. Myslím si, že diváci se mají na co těšit, věřím, že jich hodně přijde,“ doufá Milan Halaška. Na Dukle se dostal do sestavy i proto, že jarní střelec Libor Kozák má karetní trest, a svým výkonem si řekl i o místo v základní sestavě proti Slovácku. „Jsem rád za každou šanci. Snad jsem trenéra nezklamal. Rád bych si proti Slovácku zahrál,“ přeje si devatenáctiletý fotbalista.