Byl to hodně zvláštní zápas. Oba týmy dobře věděly, co je ve hře, emoce byly cítit. Drama vygradovalo v závěru. Domácí tým bez vyloučených Bogdaně a Totha zdárně odolával přesile soupeře. Nicméně ve čtvrté minutě nastavení využil zaváhání gólmana Valacha se stoperem Štýbarem střídající Černý. „Mysleli jsme, že je konec,“ poznamenal Martin Hanus, jehož velká chvíle přišla tři minuty po vítkovickém gólu. „Nic jiného nám nezbývalo. Všichni jsme šli do pokutového území. Po nakopnutí míče nastal v šestnáctce soupeře zmatek. Balon poskakoval ami se ho podařilo trefit,“ popisoval hektický závěr šťastný střelec.

„Po dlouhé době se na nás konečně usmálo štěstí. Na druhou stranu Vítkovice udělaly ohromnou chybu. Dát vedoucí gól v nastaveném čase, mít o dva hráče více, ještě vítězství ztratit, to se hned tak nevidí,“ pokračoval Hanus.

Domácí šli do zápasu s jasným cílem, a tím byly tři body. „Chtěli jsme na jaře konečně zvítězit. Určitě by bylo skvělé Vítkovice porazit, ale vzhledem k vývoji zápasu je bod téměř zlatý,“ přiznal hlučínský forvard. Sám snad takové utkání nikdy ještě nehrál. „Se dvěma vyloučenými ještě nikdy. Přitom ty karty nemusely být. Dva skluzy na půlce, které nic neřešily, a i Miro Toth také ven jít nemusel,“ míní Hanus a dodává: „Z obou týmůbyla cítit nervozita a i opatrnost. My musíme kombinovat hlavně po zemi, nakopávat pouze míče nemá smysl, což bylo i dnes vidět. Jinak Vítkovicím jsme toho příliš nedovolili.“

Konečná remíza 1:1 vyhovuje bezesporu více hostům. „Je to ještě zcela otevřené. Podle mne se bude rozhodovat až do posledního kola. Díky remíze jsme stále ve hře,“ zakončil Martin Hanus.