V oboustranně vyrovnaném utkání se po opatrném začátku, ve kterém diváci příliš vzruchu ani před jednou z branek neviděli, jako první osmělili domácí fotbalisté. Dokázali si vytvořit mírnou převahu, kterou korunovali v 17. minutě. V pokutovém území byl jeden z havířovských hráčů faulován, a ti tak měli po hvizdu rozhodčího výhodu pokutového kopu. Ten s přehledem proměnil Lakatos a Havířov šel do vedení 1:0.

Hosty tato branka probrala z letargie a otěže zápasu postupně začali přebírat do svých rukou oni. Jejich aktivita přinesla ovoce ve 33. minutě. Po pravé straně pronikl do blízkosti pokutového území Trupl. Jeho centr srazil jeden z domácích hráčů rukou a rozhodčí ukázal již podruhé v tomto utkání na značku pokutového kopu. Míč si na penaltový puntík postavil Matěj a bez problému srovnal stav zápasu na 1:1.

Těsně před koncem první půle rozehrávali hosté přímý kop, ale střelu Trupla domácí gólman perfektním zákrokem zneškodnil. Do konce první půle se tak již nic dalšího nestalo.

Do druhého poločasu přišli domácí na trávník s cílem strhnout vedení na svou stranu. Vytvořili si několik dobrých příležitostí, které však k jejich smůle neproměnili. Až v 72. minutě po závaru v pokutovém území hostí doslova dotlačil balon za brankovou čáru Punčochář. Definitivní pojistku přidali domácí o pět minut později opět Punčochářem. Po špatně sehraném ofsajdovém signálu postupoval havířovský fotbalista sám na branku vybíhajícího Ujfalušiho a nadvakrát se mu jej podařilo prostřelit.

Další šance již však brankář Háje pochytal, a domácí se tak radovali z vítězství 3:1. To je posunulo v tabulce na průběžné druhé místo právě před hostující mužstvo. Háj ve Slezsku: R. Ujfaluši – Matěj, Nohavica, Mihola, Výtisk – Rozsíval, Šubrt, Nádvorník, Konvička – Trupl, Janíček.