V okresním přeboru přitom byl tým vedený trenérem Petrem Kukolem nováčkem. Také proto vedení oddílu hodnotí právě uplynulou sezonu jako povedenou. Před jejím začátkem chtěly Velké Heraltice hrát na samé špici tabulky a potichu myslely také na boje o postup. Za favorita soutěže ale považovány nebyly. Jejich plány narušila hned v samém počátku fotbalového podzimu zranění klíčových hráčů. „Jejich ztráta jistě ovlivnila naši hru. Dokázali jsme se však se vzniklou situací vypořádat, o čemž svědčí konečné čtvrté místo v tabulce, kde jsme se dokázali držet na samé její špici,“ řekl na úvod trenér Velkých Heraltic Petr Kukol.

Jeho svěřenci se v průběhu sezony pohybovali mezi týmy s největším bodovým ziskem a zároveň se mohli chlubit nejmenším počtem obdržených branek na svém kontě. „Podzimní část byla z naší strany omezena úzkým kádrem. Ten nás do jisté míry limitoval, ale i tak jsme hráli na úrovni, která splňovala naše představy a očekávání,“ pokračoval dále Kukol. Před jarní částí nebyla jejich ztráta na vedoucí Jakartovice příliš veliká. Cílem však bylo především předvádět kvalitní fotbal stejně jako v první polovině sezony. Postupně se do sestavy vraceli také uzdravení marodi a herní obraz mužstva šel postupně nahoru.

Již nyní v Heralticích myslí na nadcházející sezonu, ve které se budou snažit obhájit své pozice. „Z hostování jsme si před začátkem přípravy stáhli několik našich kmenových hráčů, kteří by měli být posilami současného kádru. V příští sezoně bychom se již měli porvat o první místo, které by znamenalo postup. Především chceme být ale ostatním týmům kvalitním soupeřem,“ zakončil Kukol.